صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
شبكه هاي اجتماعي نمي تواند جاي كتاب و كتابخواني را بگيرد
كد خبر : ۹۹۷۰ /  تاریخ :۳۰ آبان ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار فرهنگی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : ربیع فلاح‌جلودار در آیین بزرگداشت بیست‌ و سومین دوره تکریم کتاب‎داران و ترویج گفتمان کتاب‌خوانی مازندران در سالن هلال احمر ساري اظهار کرد: همه بايد تلاش كنيم تا از فرصت اين هفته برای ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی و کتاب‌داری همچنین توسعه کتابخانه‌ها استفاده کنیم.وی با گراميداشت هفته بسيج و يادو خاطره فيلسوف كبير علامه طباطبايي با بیان…
شبكه هاي اجتماعي نمي تواند جاي كتاب و كتابخواني را بگيرد
پایگاه خبری خزر : ربیع فلاح‌جلودار در آیین بزرگداشت بیست‌ و سومین دوره تکریم کتاب‎داران و ترویج گفتمان کتاب‌خوانی مازندران در سالن هلال احمر ساري اظهار کرد: همه بايد تلاش كنيم تا از فرصت اين هفته برای ارتقای فرهنگ کتاب‌خوانی و کتاب‌داری همچنین توسعه کتابخانه‌ها استفاده کنیم.
وی با گراميداشت هفته بسيج و يادو خاطره فيلسوف كبير علامه طباطبايي با بیان اینکه برای تداوم راه بزرگانی چون علامه طباطبایی که برای دین ما قلم‌فرسایی کردند باید تلاش زیادی انجام دهیم، افزود: کتاب معدن دانش و چشمه ادب و حکمت است و بزرگان ما بخش عمده‌ای از عمر خود را در راه مطالعه و تالیف کتاب صرف کردند.
استاندار مازندران با بیان اینکه کتاب باید به‌طور واقعی در سبد خانوار قرار بگیرد، افزود: افراد خواصی که امروزه داریم، آنها بیشتر عمر خود را با کتاب سر کردند و این نشان‌دهنده اهمیت بی‌چون و چرای کتاب در زندگی انسان است.
فلاح‌جلودار بیان کرد: بدون تعارف باید بگوییم که ما از کتاب دور شدیم و کتاب کمتر در کنار ما قرار گرفته، لذا باید تلاش‌های زیادی را به‌کار بگیریم و وقت بیشتری را به این زمینه اختصاص دهیم.
وی ادامه داد: در عصری هستیم که با توجه به شبکه‌های بی‌حد و اندازه، از کتاب فاصله گرفته‌ایم و نباید بگذاریم که ابزار و امکانات جدید وقت ما  را و جای کتاب و کتابخانه‌ها را بگیرند.
نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه کتاب باید به عنوان یک ارزش عمومی در جامعه محسوب شود، اظهار کرد: امروز در جلسه‌ای که با شهرداران داشتیم، از آنها درخواست کردیم که توجه بیشتری به عرصه کتاب‌خوانی داشته باشند.
وی بیان کرد: فاصله زیادی در بخش کتابخانه‌ها نسبت به نرم جهانی و کشوری داریم، لذا باید تلاش کنیم که فضای کتابخانه‌ها را به حد استاندارد برسانیم.
استاندار مازندران با اشاره به نقش خیران در ارتقای حوزه کتابخوانی گفت: این عرصه مهم و زیربنایی مانند سایر بخش‌ها بدون مشارکت خیران به دستاوردهای خوب نمی‌رسد.
ربيع فلاح بر انتخاب درست كتاب و مطالعه مستمر تاكيد كرد و گفت : كساني كه با كتاب و كتابخانه مأنوس بوده و هستند نقش مهمي در پيشرفت و اعتلاي جامعه داشته و دارند.
وي تصريح نمود : شبكه هاي اجتماعي نمي تواند جاي كتاب و كتابخواني را بگيرد و انتظار ما اين است كه كتابخوانان و كتابداران الگوي جامعه باشند.
استاندار مازندران در پايان از صدا و سيما و رسانه ها خواست تا در زمينه ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني بيشتر تلاش نمايند .
در اين مراسم از كتابداران و كتابخوانان و مديران كتابخانه هاي عمومي برتر استان با اهداء لوح تقدير و تنديس تجليل شد.

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS