صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
پیروزی دلچسب ایران برابر شیلی
كد خبر : ۹۲۹۲ /  تاریخ :۰۶ فروردین ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار ورزشی ايميل چاپ
تور خداحافظی کارلوس کی‌روش با نیمکت تیم ملی کشورمان از ساعت ۲۳:۳۰ امشب با دیدار دوستانه ایران و شیلی در ورزشگاه کوچک ان-وی آره‌نا اتریش آغاز شد. دیداری که به دلیل مرگ دو خبرنگار ایرانی با یک دقیقه سکوت برگزار شد و سرانجام با پیروزی درخشان ۲-۰ تیم ملی کشورمان همراه بود. به گزارش تابناک، تیم ملی کشورمان در اولین…
تور خداحافظی کارلوس کی‌روش با نیمکت تیم ملی کشورمان از ساعت ۲۳:۳۰ امشب با دیدار دوستانه ایران و شیلی در ورزشگاه کوچک ان-وی آره‌نا اتریش آغاز شد. دیداری که به دلیل مرگ دو خبرنگار ایرانی با یک دقیقه سکوت برگزار شد و سرانجام با پیروزی درخشان ۲-۰ تیم ملی کشورمان همراه بود.
به گزارش تابناک، تیم ملی کشورمان در اولین دیدار رسمی خود بعد از جام ملت‌های آسیا در اتریش به مصاف تیم ملی شیلی، یکی از تیم‌های خوب جام‌‌‌جهانی گذشته رفت. درحالی که تیم ملی کشورمان پیش از جام‌جهانی و جام‌ملت‌های آسیا از فقدان بازی تدارکاتی مناسب رنج می‌برد در روزهایی که کارلوس کی‌روش با تیم ملی در حال خداحافظی است دو بازی تدارکاتی با تیم‌های سطح یک فوتبال دنیا مانند شیلی و سوئد برگزار می‌کند. بازی ایران با شیلی یکی از دو بازی دوستانه تیم ملی در این روزهاست که از آن به عنوان آخرین بازی هایی که کارلوس کی روش روی نیمکت ایران می نشیند، یاد می شود. 
شیلی در ترکیب اصلی خود مقابل ایران از سه ستاره خود یعنی آرتور ویدال، الکسیس سانچز و داوید پیزارو استفاده نکرد. اگرچه شکست در نیمه نخست موجب شد تا آلکسیس سانچز در نیمه دوم به میدان بیایید اما او هم کاری از پیش نبرد تا دومین شکست تاریخ دیدارهای دوکشور برای شیلی ثبت شود. در ترکیب ثابت تیم ملی ایران نیز مرتضی پورعلی گنجی، پدیده ایران در جام ملت ها، حضور ندارد و به جای وی پژمان منتظری به ترکیب اصلی بازگشت.
تیم ملی ایران:
علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده، وریا غفوری، وحید امیری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، رضا قوچان نژاد
سرمربی: کارلوس کی روش
تیم ملی شیلی:
کلودیو براوو، انزو روکو، ادواروو وارگاس، مارک گونزالز، خوان کرنخو، ماتیاس فرناندس، رودریگو میلار، گنزالو خارا، فابیان اوریانا، خوسه پدرو فوئنسالیدا و اریک پولگار
سرمربی: خورخه سامپائولی
شرح گل:
1 – 0 (ایران) : باز هم استفاده از ضربات ایستگاهی در تیم ایران تحت رهبری کی روش جواب داد و کرنر ارسالی از جناح چپ که توسط آندرانیک تیموریان ارسال شد، با فرصت طلبی جواد نکونام و حضور به موقع وی در محوطه شش قدم شیلی همراه شد و ضربه بغل پای وی گل اول را برای ایران رقم زد. این گل در دقیقه 21 به ثمر رسید.
گزارش بازی:
۱۵:۰۰  اولین موقعیت جدی بازی را شیلیایی‌ها ایجاد می‌کنند و این ماتیاس فرناندز بود که با یک شوت سرکش از پشت محوطه جریمه دروازه حقیقی را تهدید می‌کند.
۱۷:۰۰  یک توپ‌ربایی عالی از مسعود شجاعی با حرکت عرضی او در محوطه جریمه همراه است اما دریبل‌های شجاعی در محوطه جریمه جواب نمی‌دهد و موقعیت از دست می‌رود. اگرچه بازیکنان ایرانی معتقدند که سرنگونی شجاعی در محوطه جریمه پنالتی بود اما داور مسابقه چنین اعتقادی ندارد.
۲۱:۰۰  ارسال اشکان دژاگه از پشت محوطه جریمه با ضربه سر قوچان‌نژاد همراه می‌شود اما با دخالت بازیکنان شیلی توپ به کرنر می‌رود.  
۲۱:۰۰  گل برای ایران. کاپیتان جوادنکونام روی کرنر آندو دروازه کلودیو براوو را گشود تا شب رکوردشکنی خود در تعداد بازی‌های ملی را با یک گل دیدنی جشن بگیرد. بازهم یک ارسال دیدنی از آندرانیک تیموریان پایه‌گذار گل ایران بود و جواد نکونام در نقطه کور محوطه جریمه توپ را به تور دروازه شیلی می‌دوزد.
۲۹:۰۰   باز هم ضربه ایستگاهی برای ایران خلق موقعیت کرد اما ضربه سر سیدجلال حسینی توسط براوو مهار شد.
۳۳:۰۰   مسعود شجاعی پس از دریبل چند مدافع شیلی فرصت خوبی را ایجاد کرد اما تعلل وی باعث از دست رفتن این موقعیت شد.
۳۸:۰۰   سهل انگاری مدافعان ایران روی توپ ارسالی از جناح راست، موقعیت خطرناکی را برای شیلی به وجود آورد که ضربه روی پای مهاجم شیلی با فاصله کمی از کنار تیر عمودی دروازه ایران به بیرون رفت.
۴۳:۰۰  توپ ارسالی از جناح راست شیلی در محوطه جریمه ایران فرستاده شد که ضربه سر مهاجم تیم ملی شیلی را که از روی خط شش قدم زده شد را علیرضا حقیقی با یک واکنش فوق العاده دفع کرد.
پایان نیمه نخست با برتری یک بر صفر ایران
۴۶:۰۰  حمله سریع تیم ملی ایران با پاس عرضی گوچی همراه شد و شجاعی را در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه شجاعی از کنار دروازه شیلی به بیرون رفت.
۴۹:۰۰  ضد حمله سریع ایران، با پاس سریع شجاعی ادامه پیدا کرد و گوچی که با حرکت سریع در عمق دفاع شیلی رخنه کرد و با پاسی عرضی در محوطه جریمه شیلی، امیری را صاحب توپ کرد و ضربه وحید امیری، گل دوم را برای ایران به ارمغان می آورد. این گل در دقیقه 50 به ثمر رسید.
۵۸:۰۰   ماتیاس فرناندز، پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد که شوت محکم وی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.
۶۰:۰۰   پاس استثنایی سانچز، که مدافعان ایران را در آفسایدگیری دچار اشتباه کرد، به فوئنزالیدا رسید و ضربه وی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت.
۶۴:۰۰   باز هم آندو تیموریان ضربه ایستگاهی کات دار و زیبایی را به درون محوطه جریمه شیلی فرستاد که تعلل بازیکنان ایران باعث از دست رفتن این موقعیت شد.
۷۲:۰۰   باز هم فرناندز دروازه ایران را تهدید کرد، وی اینبار ضربه ایستگاهی خطرناکی را به سمت دروازه ایران شوت زد که این فرصت با عکس العمل حقیقی و دفع مدافعان ایران از دست شیلی پرید.
۷۶:۰۰   پاس ایسلا در محوطه جریمه ایران به سانچیز رسید و ضربه زیبا و خطرناک وی از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.
۸۱:۰۰  حملات پیاپی بازیکنان تیم شیلی چند موقعیت نصفه نیمه را روی دروازه ایران به وجود آورد تا در این دقیقه که سانتر ارسالی بازکن تیم شیلی، روی دروازه ایران ایجاد موقعیت خطرناکی کرد و این فرصت با دخالت حقیقی برای تیم شیلی نتیجه ای در بر نداشت.
۹۳:۰۰   توپ سرگردانی در محوطه جریمه ایران، موقعیت را نصیب بازیکنان شیلی می کند اما ضربه نهایی با هوشیاری مدافعان ایران به کرنر رفت.

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS