صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
مهندس علی نیا مطرح کرد :
ارتقاء آموزش ها و تقویت کنترل نظارت؛ مهم ترین رویکرد هیأت مدیره دوره هفتم بوده است
كد خبر : ۱۱۳۳۹ /  تاریخ :۱۰ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار  /  ساير اخبار ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر / اختصاصی خزر : مهندس سیف الله علی نیا رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در گفت و گویی اختصاصی به سوالات خبرنگار ما در مورد مسایلی پیرامون نظام مهندسی پاسخ گفت . با توجه به نزدیکی به زمان انتخابات نظام مهندسی و پایان دوره جاری هیات مدیره انتشار عملکرد اعضای فعلی می تواند کمک شایانی به…
ارتقاء آموزش ها و تقویت کنترل نظارت؛ مهم ترین رویکرد هیأت مدیره دوره هفتم بوده است

پایگاه خبری خزر / اختصاصی خزر : مهندس سیف الله علی نیا رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در گفت و گویی اختصاصی به سوالات خبرنگار ما در مورد مسایلی پیرامون نظام مهندسی پاسخ گفت . با توجه به نزدیکی به زمان انتخابات نظام مهندسی و پایان دوره جاری هیات مدیره انتشار عملکرد اعضای فعلی می تواند کمک شایانی به اعضا از باب انتخاب اصلح نماید .

سوال : جناب آقای مهندس علی نیا لطفا اعلام فرمایید تعداد اعضای مهندسین عضو سازمان چند نفر می باشد  و مهمترین برنامه های سازمان در مسیر رفاه اجتماعی اعضا در دوره جاری چه بوده است؟

در حال حاضر تعداد اعضای این سازمان حدود 35هزار نفر می باشد و از جمله اقدامات سازمان در حوزه پشتیبانی و رفاهی اعضا ، انعقاد تفاهم نامه بیمه مسئولیت حرفه ای می باشد که بر اساس این تفاهم نامه همه پروژه هایی که از مسیر سازمان خروجی می گیرند شامل این بیمه می شوند و هرگونه خسارت جانی و مالی وارده به کارکنان و کارگران که در ساخت و تکمیل پروزه مشارکت دارند و نیز خسارات مالی وارده به پروژه مورد احداث و نیز خسارات جان و مالی وارده به اشخاص ثالث را پوشش می دهد.همچنین بیمه درمان اعضا از دیگر خدمات رفاهی و حمایتی سازمان بوده است و مبلغ يك ميليارد و 650ميليون تومان هزينه درمان در سال گذشته پرداخت شد.
ارائه تسهیلات بانکی مختلف براساس قرارداد منعقده با بانکهای ملی ، صادرات ، مسکن و بانک قرض الحسنه مهر  به اعضا در هفت حوزه که در سال گذشته در مجموع ٣٤ ميليارد و ٥٩ ميليون تومان به  تعداد ٢٥٢٦ نفر تسهیلات اختصاص داده شد.
سوال : مهمترین برنامه های سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در افزایش کیفیت ساخت و ساز در استان چه می باشد ؟

ارتقاء آموزش ها و تقویت کنترل نظارت که از وظایف اصلی سازمان می باشند مهم ترین رویکرد هیأت مدیره دوره هفتم بوده و در صدد هستیم با تداوم این برنامه ها و فرهنگ سازی و نهادینه ساختن مقررات ملی ساختمان و اخلاق حرفه ای در جامعه مهندسی و با بهره گیری از اندیشه ها و نگرش مهندسی در اجرای برنامه های سازمانی ،بستر رشد و ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و نظارت بر حسن اجرای آن خدمات مهندسی در جهت صیانت از منابع ملی حقوق شهروندان فراهم نموده و ارتقاء جایگاه مهندسی را محقق نمائیم.
سوال : از نظر شما نقش رسانه ها در کمک به پیشبرد اهداف سازمان تا چه مقدار می تواند موثر باشد ؟

رسانه ها مهمترين و موثرترين ابزار انتقال اطلاعات و آگاهي ها در تحقق فرآيند ارتباطات هستند و خبرنگاران نقش بسزایی در جهت دهی افکار عمومی و فرهنگ سازی و ایجاد باور درست در جامعه دارند  .
با توجه به اینکه در ارائه خدمات مهندسی ، صیانت از حقوق بهره برداران و ارائه خدمات واقعی به شهروندان  و حفظ منابع ملی و محیط زیست از رسالت های حرفه ای و اجتماعی این سازمان است درصدد هستیم با برقراری ارتباط قوی با رسانه ها ، اصولی سازی و کیفی سازی را بیش از پیش در جامعه نهادینه نمائیم.
سوال : نقش رسانه تخصصی خزر که در مازندران در حوزه تخصصی اخبار مهندسی فعالیت می کند در کمک به سازمان نظام مهندسی ساختمان و شفافیت امور تا چه اندازه موثر بوده است ؟

با توجه به اینکه رسانه‎ ها بسترساز توسعۀ هستند باید در قالب برنامه راهبردی، در راستای چشم انداز توسعه با شناخت نیازها و نقاط قوت و ضعف ،نقش خود را در فرایند توسعه همه جانبه ایفا نمایند.رویکرد رسانه تخصصی خزر در انتشار مطالب و اخبار مبتنی بر مدار توسعه بوده است ولی باید گفت که با توجه به اینکه تاکنون تحلیل محتوای مناسب از کارکرد رسانه ها جهت ادامه روند رشد و توسعه صورت نگرفته این موضوع توانایی بررسی کارکرد و نقش رسانه را تحت الشعاع قرار می دهد. با این حال ایفای نقش اطلاع رسانی،نقش کنترلی، فرهنگ سازی و پویایی اجتماعی کاری سنگین و دشوار است که نیازمند مدیریت با خرد جمعی است که رسانه تخصصی خزر با کارکرد قابل قبول خود بر این حوزه ها فائق آمده و توانسته است با یک رویکرد تخصصی ، اطلاع رسانی خوبی را در حوزه حرفه ای و سازمانی به انجام برساند.

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS