صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
پرداخت 212 ميليارد تومان تسهيلات به 499 واحد توليدي مازندران
كد خبر : ۱۰۷۲۶ /  تاریخ :۲۴ مهر ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : نشست مشترك مجمع نمايندگان مازندران با استاندار و معاونين استانداري مازندران به منظور بحث و بررسي اولويت هاي توسعه اي مازندران و حل مشكلات برگزار شد .در اين نشست ابتدا استاندار مازندران طي سخناني كشاورزي مازندران را يكي از اولويت هاي مهم و جدي در حوزه توسعه اقتصادي دانست و گفت : در اين زمينه و…
پرداخت 212 ميليارد تومان تسهيلات به 499 واحد توليدي مازندران
پایگاه خبری خزر : نشست مشترك مجمع نمايندگان مازندران با استاندار و معاونين استانداري مازندران به منظور بحث و بررسي اولويت هاي توسعه اي مازندران و حل مشكلات برگزار شد .
در اين نشست ابتدا استاندار مازندران طي سخناني كشاورزي مازندران را يكي از اولويت هاي مهم و جدي در حوزه توسعه اقتصادي دانست و گفت : در اين زمينه و در حوزه واردات برنج مديريت خوبي صورت گرفت و افزايش بهره وري در اين بخش از برنامه هاي راهبردي ماست.
استاندار مازندران از بررسي وضعيت مركبات مازندران در كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي روز دوشنبه خبرداد و گفت : كشاورزان مازندراني از قيمت برنج رضايت دارند و دولت در اين زمينه با كنترل واردات كمك خوبي به كشاورزان نموده است .
وي به افزايش محصولات باغي استان و ضرورت توجه به حوزه صادرات اشاره كرد و گفت : مشكلات ساختاري و اساسي در زمينه صادرات مركبات وجود دارد و قيمت محصولات ما هم بالاست و امكان رقابت وجود ندارد و بايد مشوقهاي صادراتي  و تسهيلات ارزان قيمت در اين زمينه اختصاص يابد.
استاندار مازندران بر تداوم نشست با نمايندگان براي بهره گيري از ظرفيت بالاي نمايندگان براي حل مشكلات استان  تاكيد كرد  و اظهار داشت : ضريب برخورداري از اعتبارات ملي و استاني مازندران در دولت تدبير و اميد افزايش خوبي يافته است ولي به دليل مشكلات اعتباري تخصيص ها كامل صورت نمي گيرد و طرحهاي نيمه تمام زيادي در استان وجود دارد.
وي با اشاره به سياست تنفس جنگل دولت در زمينه جنگلداري گفت : اين طرح بايد در قالب يك طرح و برنامه اجرايي شود و در زمينه حفاظت ،فعاليتهاي زيربنايي و احياء نيز بايد برنامه ارائه نمود.
استاندار مازندران به تعيين 55 فعاليت مهم و اساسي در حوزه اقتصاد مقاومتي  اشاره كرد و گفت : در زمينه ارائه تسهيلات رونق توليد و بسته حمايتي استان مازندران موفق شده تا با ارائه تسهيلات به 499 واحد توليدي به مبلغ 212 ميليارد تومان رتبه اول كشور را كسب نموده است .
استاندار مازندران ادامه داد : در سال 95 در كنار تحقق اقتصاد مقاومتي به مسائل اجتماعي از جمله طلاق و اعتياد توجه جدي شده است و راه اندازي اولين مركز رصد اجتماعي استاني در مازندران  زمينه تحقيقات و پژوهش را فراهم كرده است و اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفته است .
وي تاكيد كرد : سند كنترل و كاهش طلاق در استان تدوين شده و با اجراي طرحهاي مختلف رشد طلاق مهار شده و كاهش پيدا كرده است .
دكتر فلاح يادآور شد : در حوزه زيربنايي هم فعاليتهايي صورت گرفته ولي بايد توسعه يابد به عنوان نمونه سدهاي مطالعه شده اي در استان داريم كه بايد براي تخصيص اعتبارات آن اقدام نمائيم مهمترين سد نيمه تمام استان سد هراز است كه 25 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و فاينانس آن از سوي شوراي اقتصاد تصويب شده و شركت چيني نيز فاينانس آن را به مبلغ 500 ميليون يورو پذيرفته است كه بايد همه در اين زمينه پيگيري كنيم تا سريعتر اقدام شد.
در اين نشست معاونين سياسي امنيتي ، هماهنگي امور اقتصادي و منابع انساني ، و هماهنگي امور عمراني و رئيس سازمان برنامه و بودجه به تشريح فعاليتها و اقدامات حوزه فعاليت خود پرداختند .
در ادامه نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراي اسلامي به بيان نظرات ، پيشنهادات و انتقاد خود در مورد مسائل مختلف استان پرداختند .
دكتر احمدي لاشكي رئيس مجمع نمايندگان مازندران در پايان اين نشست از استاندار و معاونين استانداري به خاطر برپايي چنين جلسه اي تقدير و تشكر نمود و گفت : انتظار مي رود اين نشست ها بيشتر شود تا با هماهنگي و با بهره گيري از ظرفيت نمايندگان و مديران زمينه حل مشكلات استان فراهم گردد.
وي از تذكر كتبي 12 نماينده مازندران در مورد انتقال آب درياي مازندران خبر داد و گفت : همه نمايندگان ، مديران و مسئولان استان بايد در اين زمينه با سياست واحد از درياي مازندران حفاظت نمايند.
احمدي لاشكي در پايان به اهميت سرشماري اشاره كرد و گفت : بايد تلاش كنيم تا آمار دقيق و صحيح ثبت شود تا بتوان از اين اطلاعات در جهت برنامه ريزي منطقي بهره برد.

آخرين اخبار

RSS