صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
ورود برنج خارجی به مازندران ممنوع است
كد خبر : ۱۰۵۳۳ /  تاریخ :۲۶ تیر ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری استان افزود : با این رویکرد از فروش برنج خارجی در بازارهای استان جلوگیری می شود و تمامی مسئولان دستگاههای ذیربط باید در این زمینه مسئولان برخورد کنند.وی تاکید کرد : کشاورزان مازندران در فصل برداشت برنج قرار دارند و دستگاههای متولی از جمله صنعت ، معدن و تجارت…
ورود برنج خارجی به مازندران ممنوع است
پایگاه خبری خزر : ربیع فلاح جلودار در جلسه شورای اداری استان افزود : با این رویکرد از فروش برنج خارجی در بازارهای استان جلوگیری می شود و تمامی مسئولان دستگاههای ذیربط باید در این زمینه مسئولان برخورد کنند.
وی تاکید کرد : کشاورزان مازندران در فصل برداشت برنج قرار دارند و دستگاههای متولی از جمله صنعت ، معدن و تجارت باید در اين حوزه با تمام توان ورود کند و دستگاههای نظارتی هم به وظیفه خود به درستی عمل کنند.
استاندارمازندران همچنین گفت که برای به حرکت در آوردن چرخ های اشتغال و صنعت در این استان همسو با شعار اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ، پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی مشکل دار در دستور کار قرار گرفت.
فلاح افزود : دولت تدبیر و امید چهار هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی استان اختصاص داد که 353 واحد صنعتی برای دریافت این تسهیلات انتخاب شدند.
رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مازندران گفت که بانک ها باید این تسهیلات را در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل داری قرار دهند که بتوانند تولید را رونق دهند.
وی ادامه داد : باید در پرداخت این تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی نظارت شود تا انحرافی در هزینه کرد آنها ایجاد نشود.
نماینده عالی دولت در مازندران هرگونه انحراف در پرداخت تسهیلات رونق تولید و خروج از رکود را غیرقابل قبول توصیف کرد و از مسئولان دستگاههای ذیربط بویژه فرمانداران خواست تا برای جلوگیری از هرگونه انحراف ، شناسنامه نظارتی برای واحدهای دریافت کننده تسهیلات ایجاد کنند.
فلاح گفت : شخصا پیگیر به انحراف نرفتن تسهیلات هستم و فرمانداران نیز باید علاوه بر معرفی واحدهای واجد شرایط و مستحق دریافت تسهیلات ، بر تمامی مراحل کار تا رونق تولید در واحدهای دریافت کننده بر موضوع نظارت داشته باشند.
استاندار مازندران استمهال بدهی واحدهای صنعتی را از دیگر کمک های دولتی برای رفع موانع تولید برشمرد و تاکید کرد : نظارت بر این واحدهای تولیدی هم نباید مورد غفلت قرار گیرد.
فلاح گفت : در ستاد تسهیل استان نیز با تصویب 700 مصوبه ، موانع و مشکلات 300 واحد بررسی و رفع شده است.
استاندار مازندران با اشاره به اجرای طرح ساماندهی دریا در حدود یکصد نقطه از سواحل استان بر نظارت بر این سواحل تاکید کرد.
فلاح کاهش آمار غرق شدگان را از برنامه های اولویت دار در سواحل دریای خزر در این استان در کنار طرح های اجتماعی و فرهنگی در این اماکن معرفی کرد.
وی افزود : این استان در کاهش آمار غرق شدگان در سواحل در سال های 93 و 94 موفقیت خوبی را با کاهش 63 درصدی آمار غرق شدگان کسب کرد.
استاندار مازندران خواهان استمرار کاهش غرق شدگان با نظارت بر ساماندهی سواحل و طرح دریا در تابستان سال جاری نیز تاکید کرد.
وي در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کاهش هشت درصدی طلاق در این خطه شمال کشور خواهان تداوم طرح های پیشگیرانه در این حوزه شد.
فلاح افزود : باید مدیریت پیشگیری طلاق در این استان به عنوان یکی از طرح های اولویت دار در دستور کار مسوولان مرتبط قرار گیرد.

 در اين جلسه استاندار مازندران از خدمات مهدي رازجويان در دوران سرپرستي معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني تقدير و تشكر نمود و حسن خيريان پور را به عنوان معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع انساني استانداري مازندران معرفي كرد .

همچنين در اين جلسه راز جويان به بيان فعاليتها و اقدامات انجام شده در 13 ماه مسئوليت خود در اين معاونت پرداخت و خيريان پور نيز ديدگاهها و برنامه هاي خود را براي اين معاونت تشريح نمود .

در اين جلسه لوح تقدير استاندار مازندران به مهدي رازجويان و حكم انتصاب وزير كشور به حسن خيريان پور اهداء شد .


آخرين اخبار

RSS