صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
بیمه کارگران ساختمانی کلاهبرداری مدرن سازمان تأمین اجتماعی است
كد خبر : ۱۰۴۹۸ /  تاریخ :۲۹ خرداد ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
مشاور کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با انتقاد از سازمان تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بیمه کارگران ساختمانی کلاهبرداری مدرن سازمان تأمین اجتماعی کشور از کارگران ساختمانی است.مهدی پورچالی‌سماکوش امروز در گفت‌وگویی در شهرستان بابل، اظهار کرد: تأمین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی 30 درصد دریافت می‌کند، اما در ارائه کمترین خدمات به بهانه واهی امتناع…
بیمه کارگران ساختمانی کلاهبرداری مدرن سازمان تأمین اجتماعی است
مشاور کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با انتقاد از سازمان تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بیمه کارگران ساختمانی کلاهبرداری مدرن سازمان تأمین اجتماعی کشور از کارگران ساختمانی است.
مهدی پورچالی‌سماکوش امروز در گفت‌وگویی در شهرستان بابل، اظهار کرد: تأمین اجتماعی برای بیمه کارگران ساختمانی 30 درصد دریافت می‌کند، اما در ارائه کمترین خدمات به بهانه واهی امتناع می‌کند.
وی با اشاره به اینکه برخلاف بند 9 اصل 3 قانون اساسی شاهد تبعیض ناروا بین کارگران ساختمانی با دیگر بیمه‎شده‌ها هستیم، افزود: عدم برخورداری بیمه‌شده‌های ساختمانی از غرامت ایام بیماری، کمک‌هزینه ازدواج و کمک‌هزینه کفن و دفن بخشی از دلایل این ادعاست.
مشاور کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه کارگران ساختمانی تنها گروه بیمه‌شده‌ای هستند که باید با 35 سال سابقه بیمه‌پردازی و 65 سال سن، بازنشسته شوند، تصریح کرد: با توجه به سختی کار ساختمانی و با عنایت به 35 سال سابقه بیمه‌پردازی، کارگران ساختمانی رنگ بازنشستگی را نمی‎بینند.
پورچالی خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی در بیشتر شهرهای کشور فاقد بیمارستان بوده و ارائه خدمات در تأمین اجتماعی در حدی است که بیمار مجبور به پرداخت هزینه آزاد برای درمان به موقع خود و خانواده می‌شود.
وی یادآور شد: کارگران ساختمانی پابه‌پای دیگر اقشار جامعه در صف اول انقلاب، جنگ تحمیلی و سازندگی بودند و انتظار برخورداری از حداقل‌ترین خدمات را دارند.
پورچالی ضمن انتقاد از عملکرد سازمان فنی و حرفه‌ای و شخص سازگارنژاد ادامه داد: سازگارنژاد طی دستورالعملی ثبت نام و تمدید کارت‌های مهارت فنی را به پیشخوان‌های دولت واگذار کرد که این موضوع باعث صرف هزینه اضافی مالی و زمانی برای کارگران ساختمانی شده است که اعتراض کارگران را در پی داشته است.
مشاور کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی اضافه کرد: از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست ورود و بررسی بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی و دستورالعمل انتقادآمیز رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای را داریم و با توجه به شناختی که نسبت به ایشان داریم انتظار داریم شاهد تغییر باشیم چرا که در غیر این صورت مجبور می‌شویم از نمایندگان مجلس درخواست تغییر کنیم.
پورچالی در پایان ضمن درخواست از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای نظارت به اجرای صحیح قانون بیمه کارگران ساختمانی، گفت: درصورت عدم تغییر و رفع تبعیضات، با حضور در مجلس پیگیر خواسته‌های مشروع خود می‌شویم.
/فارس

آخرين اخبار

RSS