صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
اقتصاد مقاومتي، از تكاليف اصلي استان در سال 95
كد خبر : ۱۰۳۹۳ /  تاریخ :۱۵ فروردین ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : استاندار مازندران گفت: دولت تدبير و اميد، دولت اقدام و عمل است و براي توسعه و پيشرفت استان بايد همه به صورت جهادي تلاش كنند. ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در اولين جلسه شوراي اداري استان در سال 95 با اشاره به اين كه فضاي استان در سال 94 در آرامش و امنيت سپري شد و…
اقتصاد مقاومتي، از تكاليف اصلي استان در سال 95

پایگاه خبری خزر : استاندار مازندران گفت: دولت تدبير و اميد، دولت اقدام و عمل است و براي توسعه و پيشرفت استان بايد همه به صورت جهادي تلاش كنند.

ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در اولين جلسه شوراي اداري استان در سال 95 با اشاره به اين كه فضاي استان در سال 94 در آرامش و امنيت سپري شد و در اين مسير همه مديران و آحاد مردم مازندران نقش داشتند، بيان داشت: با اينهمه مشكلات اقتصادي موجود در استان بر كسي پوشيده نيست و رفع مشكلات نيازمند تلاش مضاعف و جهادي است.

مقام عالي دولت در استان، با اشاره به سفر پر خير و بركت مقام معظم رهبري، رييس جمهور و كاروان دولت تدبير و اميد به مازندران در سال 94، خاطر نشان ساخت: سفر رييس جمهور به مازندران در شمار بهترين سفرهاي استاني در دولت تدبير و اميد بوده و در تلاش هستيم تا اعتبارات تخصيصي به 46 طرح محوري مصوب در سفر كه براي رفاه و رفع مشكلات استان گره گشا خواهد بود، تحقق يابد.

وي با اشاره به اين كه مازندران در برگزاري انتخابات هفتم اسفند ماه از برترين ها بود و در ميان استان هايي كه بالاي 2 ميليون واجد شرايط راي دادن در انتخابات بودند، رتبه نخست مشاركت را كسب نموده، افزود: از همه مديران، دست اندركاران انتخابات، مردم مومن استان و تمامي نيروهاي نقش آفرين كه در فضايي آرام و عاري از هرگونه مشكل امنيتي موجبات تحقق حماسه سياسي حضور را فراهم آوردند، قدرداني مي كنم.

استاندار با بيان اين كه مازندران در شمار استان هاي برتر كشور در حوزه گردشگري و مهمانپذيري در ايام تعطيلات نوروزي بوده است، ياد آور شد: بالاي 23 ميليون تردد و بيش از 11 ميليون نفر شب، اقامت در استان در ايام نوروز ثبت و ضبط شده است و ظرفيت مازندران در حوزه گردشگري و عوايد اقتصادي حاصل از اين بخش بيشتر از اينهاست و بايد اهتمام بيشتري نسبت به اين بخش داشته باشيم.

ربيع فلاح با اشاره به نامگذاري سال 95 به " اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل " از سوي رهبر معظم انقلاب، توجه به اين محور مهم را جزو تكاليف اصلي استان برشمرد و گفت: در سال 94 اقدامات بسياري در جهت تحقق منويات مقام معظم رهبري در راستاي تسهيل و رفع موانع توليد، تقويت اشتغال و فضاي كسب و كار و رشد سرمايه گذاري در استان صورت گرفت كه بايد با عزم راسخ تداوم يابد و در اين خصوص همه مديران، دستگاه هاي اجرايي، نخبگان، متخصصان، دانشگاهيان، رسانه ها، صدا و سيما و آحاد مردم به خصوص در جهت تحقق مشاركت هاي مردمي در حوزه فعاليت هاي اقتصادي با همه ظرفيت پاي كار بيايند، چرا كه تنها مسير نجات بخش اقتصاد ما تحقق اقتصاد مقاومتي است.

رييس شوراي اداري استان، با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري، سياست هاي اقتصاد مقاومتي را در 24 بند ابلاغ نموده اند كه بايد سرفصل و محور فعاليت هاي دستگاه هاي اجرايي در حوزه هاي مختلف باشد، افزود: محور قرار گرفتن رشد بهره وري از جمله اين تاكيدات است كه دستگاه هاي اجرايي بايد در جهت افزايش بهره وري كار اصولي نمايند.

وي تامين امنيت غذايي و درماني را از ديگر محور هاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي برشمرد و گفت: مازندران در توليد بسياري از محصولات باغي، زراعي و آبزي پروري و تامين امنيت و سلامت غذايي كشور نقش و جايگاه خاصي دارد و در حوزه درمان  نيز با توجه به اجراي طرح تحول سلامت در وضع نسبتا مطلوبي به سر مي برد، گرچه همواره بايد نسبت به ارايه خدمات هر چه بهتر در مراكز درماني و رفع مشكلات برخي بيمارستان ها تلاش شود.

وي، صرفه جويي را از ديگر تاكيدات مهم رهبري معظم انقلاب در ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي بيان كرد و اظهار داشت: در اين خصوص بايد از ادارات، فضاهاي عمومي و زندگي شخصي خود آغاز كنيم و هزينه هاي جاري دستگاه هاي اجرايي را به شدت كاهش دهيم و كارهاي بر زمين مانده موثر در اين راستا چون توسعه دولت الكترونيك و برون سپاري خدمات را به سرانجام برسانيم.

استاندار با اشاره به اشاره به اهميت تبيين ابعاد اقتصاد مقاومتي و گفتمان سازي آن و نقش رسانه ها، آموزش و پرورش، صدا و سيما،دانشگاه ها و نهادهاي فرهنگي در اين راستا، ياد آور شد: مديران در جهت روان سازي و تسهيل خدمات در همه بخش ها در سال 95 با عزمي راسخ و جدي اهتمام نمايند.

وي با بيان اين كه 5 درصد از رشد اقتصادي پيش بيني شده در برنامه پنجم توسعه از طريق افزايش بهره وري تحقق مي يابد و تنها راه توسعه اقتصادي استان، انجام سرمايه گذاري هاي موثر و رشد بهره وري است، خاطر نشان ساخت: با توجه به وجود بالغ بر 500 هزار ميليارد تومان طرح هاي نيمه تمام در كشور، واگذاري طرح ها بر اساس قانون به بخش خصوصي از سوي دستگاه هاي اجرايي يك ضرورت است و با هرگونه اهمال در اين مسير برخورد خواهد شد.

نماينده عالي دولت در مازندران، با تاكيد بر اين كه ان شاء الله در سال جديد، رونق اشتغال و تقويت فضاي كسب و كار سرفصل فعاليت هاي همه دستگاه هاي اجرايي باشد، عنوان داشت: با تكيه بر فضاي همدلي و همزباني حاكم بر استان و با توجه به هم افزايي و تعامل بين قواي قضاييه و مجريه و نمايندگان مجلس در مازندران، ان شاء الله دست در دست هم به سوي آباداني اين خطه ولايتمدار گام برخواهيم داشت.

در اين جلسه هم چنين معاونين استاندار، برخي از مديران دستگاه هاي اجرايي و فرمانداران استان به ارايه نقطه نظرات و ديدگاه هاي خود پرداختند.


آخرين اخبار

RSS