صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
اعلام قیمت انواع میوه‌های شب عید در مازندران/ توزیع سیب و پرتقال از 23 اسفند
كد خبر : ۱۰۳۸۶ /  تاریخ :۲۰ اسفند ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : به منظور رفاه مصرف‌کنندگان و تنظیم بازار شب عید به‌ویژه اقلام پرمصرف در این ایام مانند گوشت مرغ، میوه و گوشت قرمز، ستاد تنظیم بازار استان هر ساله با برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی و بررسی میدانی نسبت به تعیین و اعلام قیمت سیب و پرتقال اقدام می‌کند تا آرامش بازار در ایام پایانی سال مهیا…
اعلام قیمت انواع میوه‌های شب عید در مازندران/ توزیع سیب و پرتقال از 23 اسفند
پایگاه خبری خزر : به منظور رفاه مصرف‌کنندگان و تنظیم بازار شب عید به‌ویژه اقلام پرمصرف در این ایام مانند گوشت مرغ، میوه و گوشت قرمز، ستاد تنظیم بازار استان هر ساله با برگزاری جلسات و نشست‌های تخصصی و بررسی میدانی نسبت به تعیین و اعلام قیمت سیب و پرتقال اقدام می‌کند تا آرامش بازار در ایام پایانی سال مهیا شود.

به همین منظور بعدازظهر امروز ستاد تنظیم بازار استان با حضور دستگاه‌های متولی برگزار شد تا با تصمیم‌گیری‌های لازم قیمت سیب و پرتقال برای مصرف‌کنندگان اعلام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در این ستاد گفت: همه ساله دولت برای تأمین میوه شب عید کشور سیب و پرتقال را که به عنوان دو میوه پرمصرف سبد غذایی مصرف‌کنندگان بوده در دستور کار قرار داده است.

دلاور حیدرپور با بیان اینکه مازندران امسال متعهد به ذخیره‌سازی 30 هزار تن پرتقال و حمل آن به استان‌های متقاضی شد، افزود: از 1.5 ماه گذشته ارسال پرتقال شب عید به استان‌های متقاضی آغاز شده است.

وی ادامه داد: 500 تن پرتقال و 300 تن سیب برای مازندران ذخیره‌ و به شهرستان‌ها ارسال شده است.

* توزیع سیب و پرتقال شب عید از 23 اسفندماه

حیدرپور با بیان اینکه سیب و پرتقال از 23 اسفندماه تا 15 فروردین ماه در سطح شهرهای استان توزیع می‌شود، گفت: پرتقال با قیمت 2 هزار و 350 تومان، سیب زرد با قیمت 2 هزار و 200 تومان و سیب قرمز با قیمت 2 هزار و 100 تومان در میادین عرضه میوه توزیع می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه یک‌هزار و 950 تن گوشت مرغ منجمد در استان ذخیره‌سازی شد که با قیمت مصوب 5 هزار و 100 تومان عرضه می‌شود، ادامه داد: 80 تن گوشت گوساله منجمد وارداتی برای مصرف شهروندان ذخیره‌سازی شد که با قیمت 20 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: اجرای طرح تنظیم بازار اقلام پرمصرف برای جلوگیری از شوک بازار و دچار مشکل نشدن بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.

* مازندران کمبود کالا ندارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در ستاد تنظیم بازار استان با بیان اینکه کمبود کالایی نداریم و قیمت‌ها متعادل است، اظهار کرد: سیب با کاهش قیمت 10 درصدی، خیار با کاهش 17 درصدی و گوشت مرغ از کاهش 13 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته برخوردار است.

محمد محمد‌پورعمران افزود: از امروز 170 واحد گشت مشترک به تمامی نقاط استان برای طرح نظارتی ویژه ایام نوروز اعزام شدند که این طرح تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: تلفن 124 آماده رسیدگی به مسائل و مشکلات حوزه بازار سطح استان است.

* نظارت بیشتری بر توزیع کالا در غرب مازندران صورت گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران نیز در این جلسه خواستار نظارت بیشتر قیمت‌ کالاها به‌ویژه در غرب استان شد و اظهار کرد: در برخی از فروشگاه‌ها قیمت‌های کمتر از قیمت فروش نسبت به قبل مشاهده می‌شود که سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به رسیدگی این موضوع جدیت بیشتری را اعمال کند.

مهدی رازجویان با بیان اینکه در ایام نوروز نظارت‌ بر بازار بیشتر شود، افزود: نظارت نوروزی بر نانوایی‌ها و خواربار فروشی‌ها در این ایام بیشتر باشد، چراکه نیاز به این‌گونه تقاضاها در این ایام بیشتر است.

وی ادامه داد: کشیک‌های نوروزی در ایام نوروز فعال شود تا شاهد ثبات قیمتی در بازار باشیم.

به گزارش فارس، مازندران با توجه به اینکه قطب تولید مرکبات و مرغ در کشور است و بسیاری از محصولات کشاورزی از مازندران به سایر استان‌ها حمل و توزیع می‌شود.

تصمیم‌گیری در این حوزه شرایط خاصی دارد و اعلام قیمت‌های مصوب برای کالاهای پرمصرف بر شرایط کشور تأثیرگذار است و مسئولان باید با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به تعیین قیمتی که هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع مصرف‌کننده شود، اهتمام کنند.


آخرين اخبار

RSS