صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
تبادل تجربيات اقتصادي و بازرگاني مکزيک با ايران/گسترش تجارت در بخش‌هاي کشاورزي و توريسم
كد خبر : ۹۶۴۲ /  تاریخ :۰۸ تیر ۱۳۹۴ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : سفير ايالات متحده مکزيک در تهران بر ضرورت تبادل تجربيات اقتصادي و بازرگاني مکزيک با جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد. اوليسس کانچولا گوتييرس در نشست با اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران در هتل ملک چالوس، با اشاره به اينکه ايران و مکزيک بايد ظرفيت‌هاي بازرگاني و تجاري يکديگر را شناسايي کنند، گفت:‌ به…
تبادل تجربيات اقتصادي و بازرگاني مکزيک با ايران/گسترش تجارت در بخش‌هاي کشاورزي و توريسم

پایگاه خبری خزر : سفير ايالات متحده مکزيک در تهران بر ضرورت تبادل تجربيات اقتصادي و بازرگاني مکزيک با جمهوري اسلامي ايران تاکيد کرد.

اوليسس کانچولا گوتييرس در نشست با اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران در هتل ملک چالوس، با اشاره به اينکه ايران و مکزيک بايد ظرفيت‌هاي بازرگاني و تجاري يکديگر را شناسايي کنند، گفت:‌ به مازندران آمدم تا ظرفيت‌هاي دو کشور را بيشتر بشناسيم و ببينيم در چه زمينه‌هايي مي‌توان تبادل تجارت کنيم چراکه شناخت بيشتر از ظرفيت‌ها مي‌تواند سرعت تبادلات بازرگاني و اقتصادي با بين دو کشور را تقويت کند.

گوتييرس با بيان اينکه، مکزيک بزرگ‌ترين توليدکننده ميوه «آواکادو» و «انبه» است، تصريح کرد: ما بسيار علاقه‌مند هستيم تا در مورد محصول گوشت حلال با ايران کار کنيم و در حوزه‌هاي ديگر بازرگاني نيز ايران و مکزيک مي‌توانند از تجربيات يکديگر بهره‌مند شوند.

وي به ظرفيت بالاي توريست‌پذيري کشور مکزيک اشاره کرد و بيان داشت: مازندران در حوزه توريست از ظرفيت بسيار بالايي برخوردار است و مناطق گردشگري زيادي شبيه مکزيک دارد و اين فرصت بسيار خوبي براي اين منطقه در حوزه توريستي است.

سفير ايالات متحده مکزيک با اشاره به اينکه اين کشور در بخش توريستي بسيار قوي است، گفت: سال گذشته 26 ميليون گردشگر از مناطق مختلف گردشگري اين کشور بازديد کردند و بنابراين با توجه به ظرفيت‌هاي بسيار خوب گردشگري در ايران، مي‌توان در اين زمينه نيز به تبادل تجربه پرداخت و با يکديگر سهيم شد.

 

" امکان درآمد 500 ميليون دلاري از تجارت بين ايران و مکزيک "

 

نايب رئيس اتاق بازرگاني مازندران با اشاره به اينکه بازرگانان بهترين نقش را در تبادل تجاري دارند، گفت: ما مي‌توانيم با گسترش ارتباطات تجاري بين ايران و مکزيک در سال درآمد 500 ميليون دلاري داشته باشيم.

امير ميران آملي با اعلام اين مطلب افزود: ارتباطات بين تجار و بازرگانان دو کشور ايران و مکزيک مي‌تواند زمينه‌ساز توسعه اقتصادي و بازرگاني باشد.

وي با اشاره به اينکه کشور ما در شرايط تحريم قرار دارد، افزود: بازرگانان بهترين نقش را در تبادل تجاري دارند و ما مي‌توانيم در سال درآمد 500 ميليون دلاري از اين بخش داشته باشيم که با گسترش ارتباطات تجاري بين مکزيک و ايران اين رقم مي‌تواند قابل افزايش باشد.

نايب رئيس اتاق بازرگاني مازندران خاطرنشان کرد: مازندران بستر مناسبي از نظر گردشگري و کشاورزي دارد و طبيعت اين استان، طبيعتي خاص است که جنگل آن تنها بازمانده جنگل از عصر يخ‌بندان است.

ميران تصريح کرد: بسياري از محصولات استان در حال صادرات به ديگر کشورهاي اروپايي است که همه اين موفقيت‌ها مرهون تلاش و زحمات بازرگانان مازندران است.

نايب رئيس اتاق بازرگاني مازندران اظهار کرد: اکنون از فرصتي که پيش آمد تا تبادلات تجاري و بازرگاني بين ايران و مکزيک انجام شود نهايت سعي خود را به‌کار مي‌گيريم تا بازرگانان مازندران نقش پررنگ‌تر و موفق‌تري در اين حوزه داشته باشند.

وي در پايان عنوان داشت: در نشست‌هاي بعدي با تجار مکزيکي در مازندران نسبت به معرفي ظرفيت‌ها در زمينه مبادلات تجاري و بازرگاني بحث و تبادل نظر خواهيم کرد.

 

ظرفيت بالاي مازندران براي تبادلات تجاري بين ايران و مکزيک

 

فرماندار چالوس از ظرفيت بالاي مازندران براي تبادلات تجاري در بخش‌هاي کشاورزي و توريسم بين ايران و مکزيک خبر داد.

محمدناصر زندي با اشاره به اينکه مازندران در حوزه‌هاي مختلف کشاورزي، گردشگري، جنگل‌هاي انبوه، قدمت تاريخي منطقه و بخش‌هاي ديگر از ظرفيت‌هاي بسيار بالايي برخوردار است، اظهار کرد:‌ همه اين مواهب زمينه‌ساز بسياري از سرمايه‌گذاري‌‌ها در حوزه‌هاي مختلف در اين منطقه را فراهم کرده و البته قابل گسترش نيز است.

وي با بيان اينکه با توجه به وجود برخي زيرساخت‌ها در غرب مازندران مانند بندر و فرودگاه‌‌، افزود: اين زيرساخت‌ها شرايط بسيار خوبي را براي ارتباط با ديگر کشورها فراهم ساخته است.

فرماندار چالوس خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزي نيز اراضي کشاورزي اين منطقه از قابليت کشت صد درصدي برخوردار است و بازدهي بسيار بالايي دارد و به همين جهت زمينه‌هاي صادرات محصولاتي مانند مرکبات، کيوي و مرغوب‌ترين برنج کشور وجود دارد.

وي با بيان اينکه از تجار و بازرگاناني که قصد سرمايه‌گذاري در کشور يا مبادلات کالا را دارند از اين فرصت مهم‌ استفاده کنند، تصريح کرد: بين تجار مازندران و کشور مکزيک ارتباطاتي برقرار شود تا زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري فراهم و از نزديک قابل مشاهده شود.

زندي با اشاره به اينکه علاوه بر ارتباطات تجاري بين دو کشور، تمايل داريم در حوزه توريسم و گردشگري نيز تبادل تجربه شود، گفت: از سرمايه‌گذاراني که قصد سرمايه‌گذاري در حوزه صنعت گردشگري با توجه به ظرفيت‌هاي منطقه به صورت مشارکتي يا انفرادي داشته باشند، برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام دهيم.

در پايان اين نشست هديه‌اي به رسم يادبود از سوي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي مازندران به سفير ايالات متحده مکزيک اهدا شد./


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS