صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

قوه قضائیه قصد ورود به کارهای اجرایی در سیل اخیر را ندارد
كد خبر : ۷۲۴۴ /  تاریخ :۲۰ خرداد ۱۳۹۳ /  اخبار  /  اخبار حوادث غیر مترقبه ايميل چاپ
غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در جلسه ستاد بحران مازندران در سالن شمارهیک استانداری اظهار داشت: قوه قضائیه قصد ورود به کارهای اجرایی را ندارد و از بابت خسارت، چگونگی تهیه منابع و جلوگیری از بروز خسارت‌ها مربوط به دولت و استان است. وی با اشاره به اینکه مردم ما شایسته خدمت هستند، ادامه داد: همه در مقابل مردم تکلیف…
قوه قضائیه قصد ورود به کارهای اجرایی در سیل اخیر را ندارد

غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در جلسه ستاد بحران مازندران در سالن شماره یک استانداری اظهار داشت: قوه قضائیه قصد ورود به کارهای اجرایی را ندارد و از بابت خسارت، چگونگی تهیه منابع و جلوگیری از بروز خسارت‌ها مربوط به دولت و استان است.

وی با اشاره به اینکه مردم ما شایسته خدمت هستند، ادامه داد: همه در مقابل مردم تکلیف داریم و باید به آن عمل کنیم.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه اینک ما به عنوان مسئولی از مسئولان نظام چه کمکی می‌توانیم برای این مردم انجام دهیم حتی اگر در حیطه وظایف کاری ما نباشد، افزود: ‌اعتماد مردم نباید خدشه‌دار شود اعتماد مردم به مسئولان و نظام مسئله فوق‌العاده مهمی است.

اژه‌ای با بیان اینکه خوشحالم که از نزدیک مناطق سیل‌زده را بازدید کردم، گفت: سوز خاصی را همراه با صبر و شکیبایی در مردم بهشهر دیدم.

وی با بیان اینکه شاید علت سوز مردم این بود که در کمتر از 2 سال قبل هم چنین سیلی جاری شده و چند نفر کشته سدند، تصریح کرد: مردم خسارت دیده‌‌اند و دردی که از ناحیه آن سیل به مردم منطقه وارد شده بود هنوز التیام کامل پیدا نکرده که سیل دیگری جاری شده و دردی بر دردهای مردم منطقه افزوده شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه همه دستگاه‌ها در سیل اخیر خوب وارد شدند، متذکر شد: بدون اغراق باید بگویم که عملکرد استاندار مازندران در امدادرسانی به مردم سیل‌زده عملکرد مناسبی است اما نباید به این میزان بسنده کنیم و مسئله کسانی که خانه و کاشانه‌شان صدمه دیده باید در اولویت کاری قرار گیرد و رسیدگی به مردم مناطق سیل‌زده در اولویت قرار گیرد.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: خواسته مردم سیل‌زده این بود که مسئولان آنچه می‌توانند انجام دهند را وعده داده و عمل کنند و اگر نمی‌توانند وعده‌ای به مردم ندهند.

وی گفت:‌ هر کاری را با کمک مردم وارد شدیم به خوبی انجام دادیم و در آن کار موفق بودیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه مردم زمانی که همکاری کنند احساس صداقت می‌کنند، ادامه داد: من امروز این احساس را در میان مردم دیدیم این سرمایه‌ بزرگی است و نباید آن را از دست بدهیم.

اژه‌ای یادآور شد:‌ در سیل سال 91 مبالغی تخصیص داده شده و نیاز است برآوردهای مالی آن مقطع بازبینی مجدد شود.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم در انجام امور بودجه است، ادامه داد: مشکلات دیگری هم غیر از بودجه وجود دارد.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: آنچه امروز در ساحل، جنگل، شهرها و محیط زیست ما می‌‌گذرد صرفاً مربوط به بودجه نیست .


آخرين اخبار

RSS