صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

مجتمع فرهنگی دیجیتال مازندران افتتاح شد
كد خبر : ۷۱۰۶ /  تاریخ :۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ /  اخبار  /  اخبار فرهنگی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ظهر امروز در افتتاح رسمی مجتمع فرهنگی دیجیتال مازندران، در سالن سلمان هراتی با اشاره به استقبال نوجوانان از این مراسم اظهار داشت: حضور قشر جوان و نوجوان نشان ‌دهنده اهمیت لزوم توجه به فضای مجازی، دیجیتال و ارائه خدمت درست در این مقوله است. وی بیان…
مجتمع فرهنگی دیجیتال مازندران افتتاح شد
پایگاه خبری خزر : حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ظهر امروز در افتتاح رسمی مجتمع فرهنگی دیجیتال مازندران، در سالن سلمان هراتی با اشاره به استقبال نوجوانان از این مراسم اظهار داشت: حضور قشر جوان و نوجوان نشان ‌دهنده اهمیت لزوم توجه به فضای مجازی، دیجیتال و ارائه خدمت درست در این مقوله است.

وی بیان داشت: جذبه فضای مجازی، استقبال و نوع رویکرد افراد ما را برآن داشت تا خانه دیجیتال را به مجتمع دیجیتال در استان ارتقاء دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مسائل سنتی به تنهایی قادر به تامین نیازهای جامعه نیست تاکید کرد: فرهنگ و ارشاد اسلامی باید برای ترسیم نقشه راه و قرار گرفتن در مسیر درست، به حوزه فرهنگ نوین، فناوری اطلاعات و فضای مجازی ورود پیدا کند.

ابراهیمی افزود: فضای مجازی می‌تواند زمینه پر کردن اوقات فراغت هر انسانی به‌ویژه نسل جوان را فراهم کند.

مسئولان باید برای گسترش و به‌روز رسانی فناوری اطلاعات هزینه کنند

این مسئول با اشاره به ضرورت همراه شدن با علم روز دنیا گفت: ما نمی‌توانیم به عقب برگردیم، مسئولان باید برای گسترش و به‌روز رسانی فناوری اطلاعات هزینه کنند و زمینه لازم را برای پیشرفت آن فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در مسائل حوزوی و تبلیغ دین نیز باید از علم روز بهره برد تصریح کرد: در گذشته وقت زیادی برای پیدا کردن یک حدیث صرف می‌شد ولی امروز می‌توان با زدن یک دکمه، مطالب مورد نظر را پیدا کرد.

فضای مجازی، راه‌ برون‌رفت از چالش‌، آسیب و بداخلاقی‌

ابراهیمی یکی از راه‌های برون‌رفت از چالش‌، آسیب و بداخلاقی‌ را قرار گرفتن در مسیر فضای مجازی عنوان کرد و بیان داشت: برای فرهنگ‌سازی در راه صعود به اعتبارات و ارزش‌ها باید از مسیر فضای مجازی گذر کرد.

وی ادامه داد: مجتمع فرهنگی دیجیتال مازندران به دلیل دستیابی به همین اهداف در اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران تاسیس شد.

برنامه‌های خوبی را برای اوقات فراغت بچه‌ها داریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به گستردگی تهاجم فرهنگی گفت: امروز ما این آمادگی را داریم تا از طریق مجتمع دیجیتال استان برای اوقات فراغت بچه‌ها برنامه‌های خوبی را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه ما باید با دنیا حرکت کنیم افزود: باید هر نرم‌افزاری که تعریف می‌شود عملیاتی شود و به نقد گذاشته شود تا با حل کردن مشکلات احتمالی، به‌روز شود.

این مسئول با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی در پر کردن اوقات فراغت اظهار داشت: با برنامه‌ریزی می‌توان زمینه‌‌های لازم را برای ذوق آفرینی بوجود آورد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: در مجتمع دیجیتال استان زمینه‎‌های لازم، برای استفاده از کسانی که برنامه‌ای در حوزه دیجیتال دارند، فراهم شد.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS