صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

کارت زرد مجلس به وزیر ارشاد موجب تأسف اهالی فرهنگ و هنر شد
كد خبر : ۶۶۲۳ /  تاریخ :۲۰ دی ۱۳۹۲ /  اخبار  /  گفت و گو ايميل چاپ
معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارت زرد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را مایه تأسف و شرمندگی اهالی فرهنگ و هنر دانست.حجت‌الله ایوبی امشب در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: کارت زرد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب تأسف و شرم اهالی فرهنگ و هنر شد؛ برای اینکه اهالی فرهنگ و هنر و آقای وزیر…
معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارت زرد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را مایه تأسف و شرمندگی اهالی فرهنگ و هنر دانست.حجت‌الله ایوبی امشب در جمع خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: کارت زرد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی موجب تأسف و شرم اهالی فرهنگ و هنر شد؛ برای اینکه اهالی فرهنگ و هنر و آقای وزیر انتظار داشتند که به خاطر اقدامات خوبی که در چند ماه گذشته در مجموعه وزارتخانه انجام شده است، کارت تشویقی بگیرند.

وی، کارت زرد به وزیر را مورد حمایت اهالی فرهنگ و هنر نداست و تصریح کرد: ما جامعه‎ای پیشرفته، مدنی و دموکراتیک هستیم و وظایف قوا کاملاً مشخص است، مجلس و قوه مقننه از حقوقی برخوردار هستند، وظایف و تکالیفی نیز دارند و حق مجلس سئوال است و اینکه مجلس اعلام کند آیا قانع شده یا نه؟ بنابراین این تصاویر می‎تواند معنادار باشند و می‎توانند به گونه‎ای زیبا نیز تفسیر شوند.

شنبه پرونده فیلم‎های راه یافته به جشنواره فجر بسته می‎شود/ برگزاری جشنواره فجر در 31 استان کشور

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روابط دولت و مجلس در اوج صمیمیت است، افزود: بین کمیته  کمیسیون فرهنگی مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز رابطه خوبی وجود دارد و سوال نیز از طرف کمیسیون فرهنگی نبود بنابراین مجلس وظیفه‎اش را انجام می‌دهد و دولت نیز کار خودش را می‌کند لذا روابط بین مجلس و دولت بسیار خوب است و خوب هم خواهد ماند.

ایوبی در خصوص جشنواره دهه فجر بیان داشت: تعدادی از فیلم‎های فجر باقی مانده که تا فردا درباره آنها تصمیم‎گیری می شود  و شنبه نتایج آن اعلام خواهد شد تا پرونده فیلم‌های راه یافته به بخش‌های مختلف جشنواره بسته شود.

وی وضعیت فیلم های جشنواره فجر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کارگردانان برجسته و بزرگی در جشنواره فجر حضور دارند که برای رونق جشنواره امیدبخش است.

ایوبی ابراز امیدواری کرد: فیلم‌های خوبی که در جشنواره فجر برگزار می‎شود بتواند استقبال مردم را به سینما افزایش دهد.

وی از برگزاری همزمان جشنواره فجر در مراکز استانها خبر داد و اظهار داشت: توافقی با وزارت کشور انجام شده و آقای وزیر، معاونت اجتماعی و قائم مقام اجتماعی ایشان موافقت خود را اعلام و تفاهم نامه‎ای در این راستا امضا شده است مبنی بر اینکه وزارت کشور کمک کند تا بتوانیم جشنواره فجر را همزمان در 31 نقطه کشور برگزار کنیم.

جشنواره فجر امسال آئین همبستگی بین اهالی سینمایی کشور است

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید یک دولت فرهنگی است، خاطرنشان کرد: وزارت کشور نیز که وزارتی سیاسی، امنیتی و اجتماعی است برای فرهنگ جایگاه ویژه‌ای قائل است و به سینما توجه زیادی دارد که نشان می‌دهد در این دولت نقش و جایگاه سینما به خوبی دیده شده است.

ایوبی با بیان اینکه فضای بسیار مثبتی بین اهالی فرهنگ و هنر و دولت وجود دارد، متذکر شد: بعد از بازگشایی خانه سینمایی فضای آرامی در جامعه سینمایی ایجاد شده و اختلافات به حداقل رسیده است و امیدواریم که حضور جشنواره امسال آئین همبستگی بین اهالی سینما باشد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فجر امسال ائین همبستگی بین اهالی سینمایی کشور است، یادآور شد: درخواست رئیس جمهور از  اهالی فرهنگ و هنر این بود که آثار پرامید تولید کنند و ما نیز در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، سینمای این دوره را سینمای امید خواندیم که نتایج آن به ساخت فیلم‌های خوب خواهد انجامید.

برنامه دولت تدبیر و امید آشتی مردم با سینماست

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برنامه دولت تدبیر و امید برای توسعه سینمای کشور ابراز داشت: برنامه ما این است که مردم را با سینما آشتی دهیم و مردم باور کنند که سینما جای خوبی است و توجه مدیریت‌های استانی و سیاسی کشور را به اهمیت سینما جلب کنیم.

ایوبی تأکید کرد: مدیران باید بدانند که اگر برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هزینه می‎شود باید پیوست فرهنگ و هنر نیز در آن دیده شود که امیدواریم اراده‌ای برای ساخت و ساز سالن‌های مناسب در کشور به وجود آید.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش خصوصی در ترغیب مردم به سینما حمایت می‎کند، افزود: از حرکتی که چند سالی در ساخت سالن‌های سینمایی توسط بخش خصوصی آغاز شده حمایت خواهد شد تا توسعه سالن‎های سینمایی توسعه یابد.


آخرين اخبار

RSS