صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران :
دومین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) در بهار 93 در دانشگاه مازندران برگزار می شود
كد خبر : ۶۵۹۴ /  تاریخ :۱۷ شهریور ۱۳۹۲ /  اخبار  /  گفت و گو ايميل چاپ
پایگاه خبری شمال پرس:مصطفی رستمی معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران گفت: دومین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) در بهار 93 در دانشگاه مازندرانبرگزار می شود.وی افزود: همانطور که به همه پژوهشگران و علاقمندان در دوره برگزاری نخستین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حا ل) قول داده بودیم و مورد استقبال فراوان قرار گرفت، تصمیم…
دومین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) در بهار 93 در دانشگاه مازندران برگزار می شود

پایگاه خبری شمال پرس:مصطفی رستمی معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران گفت: دومین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) در بهار 93 در دانشگاه مازندرانبرگزار می شود.
 وی افزود: همانطور که به همه پژوهشگران و علاقمندان در دوره برگزاری نخستین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حا ل) قول داده بودیم و مورد استقبال فراوان قرار گرفت، تصمیم بر این گرفته شد که دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران این همایش را بصورت دوسالانه با محور های متنوع برگزار کند.
رستمی تصریح کرد: بر همین اساس دومین همایش ملی هنر تبرستان با محوریت معماری بومی در راه است که انشااله و به فضل خداوند در اردیبهشت 93 با همت علاقمندان و پژوهشگران محقق خواهد شد.
معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران خاطرنشان کگرد: این همایش با 9 محور در حوزه معماری بومی تبرستان برگزار خواهد شد.
 وی ادامه داد: محور های همایش شامل نمونه ها و الگو سازی بومی تبرستان، آموزه های تکنولوژیکی معماری بومی ، معماری بومی و مولفه های پایدار، هویت فرهنگ و سنت در معماری بومی ، معماری و شهرسازی بومی تبرستان و چالش های معاصر ، تعامل هنر و ادبیات با معماری بومی ، تآثیر مقابل معماری و شهر سازی در بافت های سکونت گاهی بومی تبرستان، پایگاه هنر های صنایی و تزئینی در هویت بخشی معماری بومی تبرستان است که پژوهشگران و علاقمندان به این محور ها می توانند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.
دبیر علمی اولین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) اطهار کرد: پوستر این همایش تا هفته آینده ارایه و طی مراسمی از آن پرده برداری خواهد شد تا اینکه کسانی که می خواهند پیشاپیش مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارایه کنند.
وی با اشاره به تقویم همایش افزود: پژوهشگران و علاقمندان به شرکت در همایش می توانند چکیده مقالات خود را تا 20 آبان ماه 92 از طریق سایت http://hontab93.com به دبیرخانه ارسال کنند که پس از ارسال مقاله تا حدود 20 بهمن ماه فرصت خواهند داشت تا اصل مقالات خود را نیز به دبیرخانه ارسال کنند.
رستمی اظهار داشت: افراد جهت شرکت در همایش تا پایان 15 فروردین ماه فرصت خواهند داشت که از طریق ثبت نام در سایت همایش حضور بهم رسانند.
معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران از برگزاری دومین همایش ملی هنر تبرستان (گذشته و حال) در بهار 93 در دانشگاه مازندران خبر داد.


آخرين اخبار

RSS