صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

ازتبلیغ تا تخریب انتخاباتی / علیرضا قلی زاده
كد خبر : ۶۲۶ /  تاریخ :۰۵ دی ۱۳۹۰ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
اگر چه ثبت نام از نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چند روزی است که شروع شده و عملا" تا تایید این افراد از سوی مراجع ذیصلاح و زمان تبلیغات رسمی و قانونی آنان مدت زمان چند ماهه ای باقیست اما عملا" شاهد تبلیغات انتخاباتی این افراد از مدتها پیش می باشیم.تبلیغاتی که معمولا" در غالب کمک های نقدی…

اگر چه ثبت نام از نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چند روزی است که شروع شده و عملا" تا تایید این افراد از سوی مراجع ذیصلاح و زمان تبلیغات رسمی و قانونی آنان مدت زمان چند ماهه ای باقیست اما عملا" شاهد تبلیغات انتخاباتی این افراد از مدتها پیش می باشیم.
تبلیغاتی که معمولا" در غالب کمک های نقدی و کالایی به گروههای مختلف از قبیل ورزشی،هنری،NGOها،هیات های مذهبی،مساجد و بسیاری دیگر از موارد شده و می شود.
هر چند می توان دلایل پرشماری برای رایزنی این افراد با گروههای مختلف حوزه انتخابیه ای که قصد نامزد شدن از آنرا دارند برشمرد، اما در بعضی از مواقع این رایزنی های تبلیغاتی که معمولا" با گروههای مختلف فکری،بزرگان محلی و تاثیر گذاران اجتماعی صورت می گیرد نه تنها مسیر خود را عوض نموده و از تبلیغ آشکار فراتر رفته بلکه در پاره ای از اوقات به تخریب رقبا نیز رسیده است.
این افراد خواسته یا ناخواسته با سبک انگاری عملکرد گذشتگان و نمایندگان پیشین و یا دیگر مسئولین و برای تحکیم مواضع خویش اقدام به نقدهای غیر منصفانه ای نموده که محققا" این تخریب هاجز دستاویزی برای دشمنان و دلسرد شدن مخاطبین و شنوندگان پیام ثمری دیگر نخواهد داشت.
نکته تعجب برانگیز در این میان سخنان برخی از نمایندگان فعلی مجلس می باشد که با نقد عملکرد دیگران تمامی و یا عمده زیادی از پیشرفت ها را مدیون نقش خود دانسته و در این میان حتی ذره ای قائل به کاستی ها و یا کم کاری های احتمالی خود نمی باشند.
علی ایحال آنچه که این روزها از تبلیغات غیر قانونی بسیاری از این افراد به گوش می رسد عدم ارائه طرح وایده برای بهبود اوضاع حوزه انتخابیه و حل و رفع مشکلات موجود بوده تا آنجا که حتی به صورت فهرست وار و گذرا نیز برنامه های کاری خود را به مخاطبین اعلام نداشته بلکه در جلسات تبلیغی خود بیشتر در صدد جذب و یارگیری و دادن قول های آنچنانی در صورت رای آوردن به اشخاص می باشند.
در نگاه واقع بینانه می توان گفت که عملکرد امروزه نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس مورد رصد جامعه بوده و در بسیاری از زمان ها اینگونه تبلیغات نتیجه معکوس خواهد داشت.
فلذا انتظار این است افراد داوطلب با اعلام توانمندی خود در قالب طرح های قابل ارائه و دسترس نسبت به تقویت هم افزایی و حفظ قانون و آرامش و کمک به مشارکت حداکثری گام برداشته تا شاهد حضور هر چه بیشتر مردم شریف ایران زمین در پای صندوق های رای باشیم.

 

                                                                                  علیرضا قلی زاده(وبلاگ بنچاق)

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS