صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
حسن اسماعیلی - مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران
كد خبر : ۲۵۱۶ /  تاریخ :۲۶ آبان ۱۳۹۱ /  گفت و گو  /  گفتگو ايميل چاپ
نام و نام خانوادگی: حسن اسماعیلی محل تولد : آمل شغل پدر و مادر شما ؟ پدر کاسب بازار که فوت کرده و مادر خانه دار چند فرزند دارید؟ 2 فرزند فرزندانتان در مدرسه دولتی درس می خوانند با غیر انتفاعی؟ دولتی مدرک تحصیلی و دانشگاه محل اخذ مدرک؟ لیسانس حقوق دانشگاه بابلسر نخستین سمت دولتی: کارمند فرمانداری آمل مهمترین…
حسن اسماعیلی - مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران

نام و نام خانوادگی: حسن اسماعیلی

محل تولد : آمل

شغل پدر و مادر شما ؟ پدر کاسب بازار که فوت کرده و مادر خانه دار

چند فرزند دارید؟ 2 فرزند

فرزندانتان در مدرسه دولتی درس می خوانند با غیر انتفاعی؟ دولتی

مدرک تحصیلی و دانشگاه محل اخذ مدرک؟ لیسانس حقوق دانشگاه بابلسر

نخستین سمت دولتی: کارمند فرمانداری آمل

مهمترین هدف شما از پذیرش آخرین سمتتان چه بود؟با توجه به شناختی که از بخش خصوصی در مسئولیتهای گذشته ام داشتم ( از جمله سازمان همیاری شهرداریهای استان مازندران ) این بخش رایکی از موثرترین ظرفیتها در رفع معضلات اقتصادی و اجتماعی جامعه می دانستم ، لذا با توکل بر خدا سعی در تشویق ، گسترش و ارتقاء این بخش نمودم و2 سال بعد از ابلاغ و تبیین اصل 44 توسط مقام معظم رهبری انگیزه ام در برنامه ریزی ها قویتر شد .

مهمترین دغدغه شما در این سمت چیست؟ بیکاری بخصوص جوانان فارغ التحصیل. در بین عوامل توسعه اقتصادی (زمین ، سرمایه و نیروی انسانی ) مهمترین عامل نیروی انسانی است ، در مازندران با توجه به غنای فرهنگی و وجود مراکز دانشگاهی و علمی ، آمار جوانان تحصیلکرده بالاست ، از طرفی در دهه های گذشته به دلیل تصویب قانون منع استقرار صنایع وابسته و مادر در استان به دلیل قطب کشاورزی بودن آن ، این موضوع موجب آماده نبودن زیر ساختهای لازم در بخشهای گوناگون شده است ، گرچه در دولت نهم و دهم ممنوعیت فوق برداشته شده است و کارهای زیرساختی خوبی در حال انجام است ولی همچنان بحث اشتغال تحصیلکرده ها مهمترین دغدغه است .


در شبانه روز چند ساعت کار می کنید؟ به طور میانگین 12 ساعت

در خانه شخصی اقامت دارید یا منزل دولتی؟ شخصی

آیا به خودتان انتقاد دارید؟ بله ، شاید نتوانم توقعات مردم عزیر و هم استانیهای خوبم را در حد شان و منزلتشان مرتفع نمایم.

نقطه قوت شما چیست ؟ مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید

نقطه ضعف شما چیست؟ امیدوارم به حق این ماه مبارک رمضان و شهید آن ، تمامی کارهایی که انجام می دهیم مورد رضای حق تعالی قرار گیرد و اخلاص چاشنی آن .

نظرتان راجع به اصل شایسته سالاری در انتخاب مدیران چیست ؟ بسیار خوب است اما بایستی ابتدا نشانه ها و ملاک های شایسته سالاری مشخص و در جدولی گنجانده شود سپس بر مبنای آن عمل شود در غیر اینصورت هر کسی می تواند به توجه به سلیقه شخصی تعریفی از شایسته سالاری ارائه دهد.


نظرتان راجع به طرح هدفمندی یارانه ها چیست ؟ رویکرد بی نظیر اصلاح الگوی مصرف ، در 5 دهه اخیر . با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها ، همراه با رشد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی با نگرش به حمایت از قشر آسیب پذیر گامی بلند به سوی عدالت و توسعه کشور نیز برداشته می شود .

نظرتان راجع به فتنه 88 چیست ؟ از یک منظر می توان فتنه 88 را نعمتی برای نظام دانست ، چرا که این حوادث دشمنان داخلی و خارجی را متوجه قدرت و پشتوانه نظام کرد و از منظر دیگر تلنگری برای خواص بود که بدانند شعار مردم ایران در حمایت از مقام معظم رهبری " ما اهل کوفه نیستیم ، علی تنها بماند " به وقتش عملی می شود و این مردم نه تنها از خواص جامعه بیکه از جان خود نیز می گذرند تا ایران اسلامی تا همیشه جاویدان بماند و برای خودی ها هم دری بود که بر یقینشان افزوده شود که " خامنه ای ، خمینی(ره) دیگر است " .

نظرتان راجع به استاندار مازندران چیست ؟ شخصی با کوله باری از تجربه که تلاش دارند در جهت پیشرفت استان بکار گیرند و مصداق این جمله زیبا که یکی از خطبه های امام علی (ع) در نهج البلاغه برداشت کردم ؛ با دوستان مروت ، با دشمنان مدارا

نظرتان راجع به آقای قناعت استاندار گلستان چیست ؟ مدیری با تدبیر ، زیرک، قاطع در تصمیم گیری ، برنامه ریز و انقلابی در کردار و گفتار

نظرتان راجع به اتاق بازرگانی استان مازندران چیست ؟ اتاق بازرگانی و صنایع و معادن یکی از بزرگترین و مهم ترین تشکلهای بخش خصوصی است ( تنها تشکل اقتصادی بین المللی ) که در ساختار اقتصادی تمام کشورها ی دنیا تعریف شده است . این تشکل به توجه به وظایف و ماموریتهایی که برای آن در قانون ترسیم شده است ( در صورت هدایت صحیح و انتخاب درست از سوی فعالین اقتصادی ) می تواند نقش به سزایی در توسعه تجارت کشور واستان ایفا نماید.

آیا ممکن است روزی بعلت کم کاری در موضوعی، استعفا بدهید ؟تمام نوانم را در ادای تکلیف قانونی و دینی که نظام بر گردنم دارد بکار می بندم اما اگر روزی احساس کنم حضور من در این مسئولیت مفید نبوده و منجر به ضرر و زیان به جامعه می شود در ارایه استعفا درنگ نمی کنم ، اما در عین حال معتقدم : ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ، موجیم که آسودگی ما عدم ماست ! .

اگر امروز از سمت خود کنار گذاشته شوید چه کاره خواهید شد ؟ کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران ( محل خدمت قبلی)

در دوران بازنشستگی چه می کنید ؟ فکری در این باره نکرده ام.

کد خبرنگار : 15152361

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS