صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

آقای مقیمی ، کدام را باور کنیم !؟
وضعیت بهشهر گزارش گل و بلبلی است یا سامان یافته !؟ + سند
كد خبر : ۲۴۴۳ /  تاریخ :۱۳ آبان ۱۳۹۱ /  اخبار  /  اخبار حوادث غیر مترقبه ايميل چاپ
پایگاه خبری شمال پرس/اختصاصی شمال پرس:با برگزاری جلسه مديريت بحران استان در بهشهر ، 2 خبر در سایت استانداری مازندران و خبرگزاری فارس در یک روز قرار گرفت ، قضاوت با شما کدامیک قابل باور است؟ خبرگزاری فارس :انتقاد مقیمی از گزارش های آبکی و گل و بلبل از سیل بهشهر خبرگزاری فارس:جلسهاحمدعلی مقیمی در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت…

پایگاه خبری شمال پرس/اختصاصی شمال پرس:با برگزاری جلسه مديريت بحران استان در بهشهر ، 2 خبر در سایت استانداری مازندران و خبرگزاری فارس  در یک روز قرار گرفت ، قضاوت با شما کدامیک قابل باور است؟

خبرگزاری فارس :انتقاد مقیمی از گزارش های آبکی و گل و بلبل از سیل بهشهر

خبرگزاری فارس:جلسه احمدعلی مقیمی در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان و یازدهمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران پیرامون سیل بهشهر که در فرمانداری این شهرستان با حضور استاندار و مدیران کل عضو مدیریت بحران مازندران برگزار شد، گلایه‌هایی را نسبت به روند بهره‌برداری از جنگل‌ها عنوان کرد.

وی با اشاره به سیل اخیر در بهشهر و به جای گذاشتن خسارات سنگین مالی و جانی، اظهار داشت: مدیران استان در حالیکه ۱۶ روز از سیل بهشهر می‌گذرد و ۱۴ جلسه تشکیل شد همچنان گزارش گل و بلبل ارائه می‌کنند و این گزارش‌ها یعنی اینکه همه مشکلات حل شده است اما واقعیت چیز دیگری است.مقیمی با بیان اینکه باید با مردم صادق باشیم و گزارش‌های آبکی ارائه نکنیم، خاطرنشان کرد: ۳۷ میلیارد تومان برای جبران خسارات سیل بهشهر بدون در نظر گرفتن خسارت‌های کشاورزی و شهرداری تصویب شد اما سوال این است که چه مقدار پول به حساب ما آمد ؟عضو خانه ملت با بیان اینکه روز به روز جلوتر می‌رویم اما مشکلات همچنان هست، خاطرنشان کرد: کسی منکر زحمات مسئولان و نیروهای امدادی نیست. مردم صبوربهشهر گل و لای را با خاک‌انداز، بشقاب، سطل، دیگ و ماهی تابه از خانه و محله خود بیرون ریختند.وی افزود: دو وزیر و دو معاون رئیس جمهور آمدند. از کمیسیون کشاورزی و عمران آمدند و وضعیت مردم و خسارت‌ها را دیدند باید بیشتر از اینها برای مردم کار شود.مقیمی در ادامه گفت: پولی که به سیل مازندران و گلستان اختصاص پیدا کرد ۶۰ میلیارد بود در حالیکه فقط بهشهر ۶۱ میلیارد تومان خسارت دید.وی بیان داشت: اکنون ما با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستیم. از عملکرد صدا و سیما در عرصه ملی راضی نیستیم و انتظار بیشتری داریم. باید مشکلات مردم و عمق فاجعه نشان داده می‌شد.

وب سایت استانداری مازندران :وضعيت بهشهر سيل زده با همت بلند مديران استان ظرف يك هفته سروسامان يافت

 نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي، گفت: برگزاري جلسه مديريت بحران استان در بهشهر و حضور مديران ارشد استان تا پاسي از شب در اين جلسه، بيانگر احساس وظيفه و وجدان كاري مبتني بر دين همه مديران است.
به گزارش روابط عمومي استانداري، احمد علي مقيمي، نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان كه جهت بررسي آخرين اقدامات انجام شده براي سيل بهشهر در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، بيان داشت: وقتي استاندار از چين برنامه اين جلسه را تنظيم مي كند، وقتي فرماندار ساعت 1:30 بامداد براي مديريت بحران سيل جلسه مي گذارد، اينها نشان دهنده اهتمام همه شماست.
وي افزود: من مي دانم كه دولت در محاصره است و با مشكلات دست و پنجه نرم مي كند، مي دانم كه استاندار در تنگناست اما با همه اين مشكلات كار بزرگي براي بهشهر انجام داد و توانست بودجه تهيه كند.
مقيمي خطاب به مديران استان اذعان داشت: فرد فرد شما خالصانه براي مردم بهشهر زحمت كشيديد و من از طرف خودم و به نيابت از طرف مردم اين شهر از شما سپاسگزارم.
وي ادامه داد: همت بلند همه مديران استان موجب شد تا وضعيت بهشهر پس از وقوع سيل ظرف مدت يك هفته سر و سامان يابد.
وي با اشاره به برخي شايعات در خصوص قطع درختان بالادست شهرستان بهشهر توسط پيمانكار و رها كردن آن در جنگل، تصريح كرد: من به اين موضوع اعتقاد ندارم كه درختان جنگل توسط پيمانكار قطع شده است، اما بايد قبول كنيم كه اين چوبها از جنگل آمده و بايد جلوي اين مسائل گرفته شود.
نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنانش، تاكيد كرد: در هر حادثه اي اقدامات قبل، حين و بعد از آن بسيار مهم و حياتي ست.
وي افزود: در حين حادثه اقدامات دولت و مردم بسيار ارزشمند و قابل تقدير بود، هيات بلندپايه به رياست معاون اول رييس جمهور آمدند از مناطق بازديد كردند، تشكيل جلسه داده شد و تصميمات خوبي اتخاذ گرديد.
مقيمي از همه مديران خواست تا براي اقدامات بعد از حادثه به دو موضوع مهم آرام سازي و روان سازي توجه ويژه نمايند.
وي با تقدير از صبوري و همراهي خوب مردم بهشهر، تصريح كرد: متاسفانه در اين حادثه برخي همشهريان عزيز حاصل يك عمر زندگي خود را از دست دادند كه نگران كننده است و مديران مي بايست به اين نكات نيز توجه نموده و در جهت رفع آلام مردم در كم ترين زمان ممكن بكوشند.
نماينده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي هم چنين بودجه تخصيص يافته از سوي دولت براي جبران خسارات سيل بهشهر را كافي ندانست و گفت: خسارت هاي سيل بيش از اينهاست و ما انتظار توجه بيشتر دولت به اين موضوع مي باشيم.

کد خبرنگار : 15162662
آخرين اخبار

RSS