صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
علی نبیان - مدیر کل نوسازی مدارس مازندران
كد خبر : ۲۱ /  تاریخ :۲۵ مرداد ۱۳۹۰ /  گفت و گو  /  گفتگو ايميل چاپ
پایگاه خبری شمال پرس/اختصاصی شمال پرس: با توجه به اهمیت ساخت مدارس منطبق با استانداردهای روز برای دانش آموزان مازندرانی و آینده سازان این استان و دستور کار مقاوم سازی مدارس در کل کشور که در مازندران نیز به خوبی پیگیری شده است ، در گام سوم جناب آقای مهندس نبیان میهمان ما بوده اند که گزارش آنرا در زیر…
علی نبیان - مدیر کل نوسازی مدارس مازندران

 پایگاه خبری شمال پرس/اختصاصی شمال پرس: با توجه به اهمیت ساخت مدارس منطبق با استانداردهای روز برای دانش آموزان مازندرانی و آینده سازان این استان و دستور کار مقاوم سازی مدارس در کل کشور که در مازندران نیز به خوبی پیگیری شده است ، در گام سوم جناب آقای مهندس نبیان میهمان ما بوده اند که گزارش آنرا در زیر می خوانید :

نام و نام خانوادگی: علي نبيان


محل تولد : آمل


شغل پدر و مادر شما ؟ پدر كاسب و مادر خانه دار

چند فرزند دارید؟ يك فرزند

مدرک تحصیلی شما ؟ مهندس راه و ساختمان


نخستین سمت دولتی شما ؟ كارشناس


مهمترین هدف شما از پذیرش آخرین سمتتان چه بود؟ خدمت به مردم شريف و ولايتمدار مازندران و ساخت فضاهاي آموزشي‌وپرورشي‌و ورزشي براي فرزندان اين استان

مهمترین دغدغه شما در این سمت چیست؟ ساخت فضاهاي زيبا، مستحكم و كارا در مدت زمان مناسب


در شبانه روز چند ساعت کار می کنید؟ از صبح تا شب

تعهد خیرین مدرسه ساز در آخرین همایش در مازندران چه مقدار بوده است ؟نسبت به سال گذشته چه تغییری نموده است ؟ ميزان تعهد خيرين در جشنواره سيزدهم 355166 ميليون ريال بوده كه نسبت به سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.


چه تعداد مدرسه در مازندران وجود دارد ؟ آیا نیاز به احداث مدرسه جدید هست ؟ یا اصل بر نگهداری و مقاوم سازی است ؟ در استان مازندران در سال تحصيلي 1390-1389 تعداد 3911 مدرسه وجود دارد. باتوجه به سياست حذف مدارس دونوبته در استان و تخريب مدارس فرسوده و احداث مدارس جايگزين ، احداث مدارس جديد ضروري به نظر مي رسد. ضمن آنكه هرساله بخشي از اعتبارات استاني اين دستگاه، مربوط به تعمير و نگهداري فضاهاي آموزشي مي باشد. در مقوله مقاوم‌سازي نيز بالارفتن عمر ساختمان و اصلاحيه آيين‌نامه هاي اجرايي و مقررات ملي داراي روند هميشگي بوده كه پس از پايان يافتن طرح تخريب و بازسازي دركشور، نيازمند پيش‌بيني اعتبار سالانه مي باشد.


آیا هم اکنون مدارس تخریبی در مازندران وجود دارد که از انها استفاده شود ؟ بله، براساس طرح آمايش شناسنامه فني مدارس در سال 1383 در استان مازندران، كل كلاسهاي مشمول طرح تخريب و بازسازي مندرج در قانون ، 6411 كلاس درس بوده كه تاكنون باتوجه به اعتبارات ابلاغي ، بازسازي 1538 كلاس درس صورت گرفته است.


در سال گذشته چند مدرسه در طرح مقاوم سازی تعمیر شدند ؟ در سال جاری چند مدرسه در این طرح قرار دارند ؟چه مقدار برای انجام مقاوم سازی مدارس در سال گذشته هزینه شده است ؟ لزوم اجرای این طرح چیست ؟ در سال گذشته عمليات مقاوم‌سازي 52 پروژه با اعتباري حدود 10 ميليارد تومان، در بازه زماني كمتر از 100 روز در مازندران به وقوع پيوست كه اين استان مقام دومي كل كشور را در اين خصوص كسب كرده است. همچنين از آنجايي‌كه تاكنون موافقت‌نامه سال 1390 مبادله نگرديد تعداد قطعي پروژه‌هاي مقاوم‌سازي سال جاري در اين استان مشخص نگرديده‌است. اما پيش‌بيني مي‌گردد در سال 1390 اجراي مقاوم‌سازي 60 پروژه در دستور كار اين اداره‌كل قرار گيرد كه در همين راستا اقدامات اوليه آن نيز صورت پذيرفته است.

میزان اعتبار شما در سال 90 نسبت به سالهای قبل چه تغییری نموده است ؟ در مرحله تهيه موافقت نامه هاي استاني و ملي بوده و ان‌شاءا... رقم قطعي پس از ابلاغ موافقت‌نامه قابل عمل است.


در سفرهای سه گانه دولت چند مصوبه برای اداره کل نوسازی مدارس مازندران وجود داشت ؟ درسفر اول 5 مصوبه، در سفر دوم 4 مصوبه و درسفر سوم 5 مصوبه


از نظر ریالی کدام سفر بیشترین مصوبات را به خود اختصاص داده است ؟ سفر سوم با 750 ميليارد ريال به لحاظ ريالي بيشترين مصوبات را به خود اختصاص داده است.


چند درصد مصوبه سفرهای دولت به مازندران در حوزه کاری شما اجرایی شده است ؟ اكثر مصوبات سفر اول (حدود 95%) ، 55% مصوبات سفر دوم و 25% مصوبات سفر سوم هيأت محترم دولت به استان مازندارن اجرايي گرديده است.


مهمترین دلایل عدم اجرای برخی از مصوبات سفر در حوزه کاری شما چیست ؟ باتوجه به اينكه اكثر مصوبات اجرايي گرديده تنها علت كندي كار در برخي از مصوبات عدم تخصيص اعتبار مي باشد.

در موضوع ساخت مکانهای فرهنگی و فضاهای ورزشی مورد نیاز مدارس دولت چه اقداماتی نموده است ؟ درخصوص ساخت مكانهاي فرهنگي و فضاهاي ورزشي، سياستگذاري سالهاي اخير برمبناي تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام بوده ، اگرچه از محل اعتبارات سفر سوم رياست محترم جمهور به استان مازندران، احداث 470 نمازخانه، 120 سالن ورزشي و 19 استخر شنا در سال جاري مصوب شده كه ليست پيشنهادي آن جهت بررسي و تصويب به كميته برنامه‌ريزي شهرستان ابلاغ گرديده‌است.
چند پروژه نیمه تمام ساخت مدرسه در استان وجود دارد ؟ تکمیل این پروژه ها نیازمند چقدر بودجه است ؟ حدود 150 پروژه دردست اجرا كه اين رقم با احتساب پروژه هاي تعميرات، تجهيزات، انشعابات و ... بالغ بر 400 پروژه مي گردد. براي تكميل اين 150 پروژه‌ نيمه تمام به اعتباري بالغ بر 15 ميليارد تومان نياز مي باشد.

کد خبرنگار : 15152361

 


نظرات  

 
+4 1
نبیان رفت تهران مدیر کل شد.
هنوز نبیان !
 

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS