صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

ضرورت دقت در انتخاب مدیران سازمان های ادغامی /علیرضا قلی زاده
كد خبر : ۱۶ /  تاریخ :۲۵ مرداد ۱۳۹۰ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
سرانجام پس از کش و قوس های فراوان هفته گذشته تکلیف وزرای وزارتخانه های جدید از سوی مجلس شورای اسلامی مشخص شد.به استناد ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه کشور دولت مخیر به ادغام و کاهش وزارتخانه ها از تعداد 21 به 17 وزارتخانه گردیده که بر همین اساس و به پیشنهاد دولت موضوع ادغام سابقا" به تصویب و تایید…

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان هفته گذشته تکلیف وزرای وزارتخانه های جدید از سوی مجلس شورای اسلامی مشخص شد.به استناد ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه کشور دولت مخیر به ادغام و کاهش وزارتخانه ها از تعداد 21 به 17 وزارتخانه گردیده که بر همین اساس و به پیشنهاد دولت موضوع ادغام سابقا" به تصویب و تایید نمایندگان و همچنین شورای محترم نگهبان رسید.

به ضرس قاطع می توان گفت از دلایل اصلی ادغام وزارتخانه های مربوطه رسیدگی بیشتر به وضعیت کاری و اقتصادی مردم،توجه بیشتر به معیشت و تامین رفاه و آسایش افراد جامعه و همچنین ملاحظه جدی تر به مسائل ورزش و امور مرتبط با جوانان این نیروهای آینده ساز کشور می باشد.

از همین روی وزرای معرفی شده از سوی دولت نیز در برنامه های کاری و پیشنهادی خود موارد فراوانی را در حوزه های یاد شده گنجانیده و خط مشی حرکتی خود را حول این محور و دیگر محورهای مرتبط ترسیم نمودند.

با این مقدمه کوتاه باید گفت به تبع ادغام و تشکیل وزارتخانه های جدید ،در سطح استان ها نیز تغییر و تحول گسترده ای در سازمان های زیر مجموعه این وزارتخانه ها شکل خواهد گرفت و مسئولیت مدیران جدید این مجموعه ها بسیار سنگین تر و مهم تر از گذشته خواهد بود.

همانگونه که بارها و بارها از سوی مسئولین گفته شده مازندران بر اساس قابلیت های خود به بالندگی شایسته نرسیده و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله فراوانی دارد که این امر را می توان به عدم برنامه ریزی مناسب برخی از مدیران و نپرداختن صحیح به حوزه ماموریتی دستگاه مربوطه دانست.

شاید بیراهه نباشد یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی استان مازندران نسبت به استان های دیگر را ارضا شدن همین دسته از مدیران نسبت به پیشرفت چند درصدی خود نسبت به سال های گذشته و بزرگنمایی های آنچنانی عنوان نمود.در حالیکه اگر فعالیت آنان با پتانسیل های موجود در استان قیاس گردد آن وقت متوجه عدم کارایی مناسب آنان و نبود پیشرفت شایسته و بایسته در حوزه کاریشان خواهیم بود.

از سویی خبرهای دریافتی نیز حکایت از تدارک و رایزنی گسترده درون سازمانی و برون سازمانی برخی از مدیران این دستگاهها از جمله جمع آوری امضا از همکاران برای تصدی و ابقا در پست مدیریتی سازمان های جدید دارد.

که این امر خود بیانگر دیدگاه این افراد نسبت به حفظ و بقا خود و بسیاری دیگر از مسائل خواهد داشت

از اینرو پیشنهاد می گردد مدیریت ارشد استان چنانچه سعی در ابقای برخی مدیران فعلی در سازمان جدید را دارند با کارشناسی دقیق نسبت به عملکرد گذشته این مدیران و مطالعه در برنامه های پیشنهادی آنان و دقت در رفتار سازمانی شان و در نظر گرفتن تخصص و تحصیلات آنان بدرست در جهت انتخاب مدیری شایسته و لایق اقدام تا انشااله بتوانیم شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استانمان در عرصه های گوناگون و بالاخص وظایف محوله این دستگاهها باشیم.

 

علیرضا قلی زاده(وبلاگ بنچاق)

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS