صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
امسال باید سال رونق پروژه های عمرانی مازندران باشد
كد خبر : ۱۱۳۳۷ /  تاریخ :۱۰ تیر ۱۳۹۷ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : استاندار مازندران، گفت: امسال باید سال رونق پروژه های عمرانی مازندران باشد و دستگاه ها نباید به بهانه کمبود منابع، در این خصوص کم کاری نمایند.به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به این که دشمنان، در صدد سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام هستند، یاد…
امسال باید سال رونق پروژه های عمرانی مازندران باشد
پایگاه خبری خزر : استاندار مازندران، گفت: امسال باید سال رونق پروژه های عمرانی مازندران باشد و دستگاه ها نباید به بهانه کمبود منابع، در این خصوص کم کاری نمایند.
به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به این که دشمنان، در صدد سیاه نمایی و القای ناکارآمدی نظام هستند، یاد آور شد: آن ها سعی دارند با اعمال تحریم ها، مراودات و ممر اقتصادی ما را سد کنند و کشور را از پای درآورند، فارغ از این که ملت بزرگ ایران اسلامی که در دفاع مقدس در برابر آنان ایستادگی کرد، امروز در اوج عزت و اقتدار است.
استاندار با بیان این که باید با تلاش و جهاد شبانه روزی، کارآمدی نظام را به اثبات برسانیم، خاطرنشان ساخت: باید با هرگونه حرکتی که ذهن مردم را تخریب می کند، مبارزه نماییم.
مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که باید فرآیندها اصلاح شود و زمان پاسخگویی به مردم کوتاه گردد، گفت: افزایش رضایت مندی مردم در سال 97 باید به صورت قاطع دنبال شود و با کسانی که در این مورد سهل انگاری کنند، برخورد می شود.
اسلامی با اشاره به این که با کسانی که سیاه نمایی می کنند باید برخورد شود و با نقد منصفانه و درست نیز برخورد صحیح صورت گیرد، افزود: نگاه بخشی در استان نداریم. همه باید به دنبال ضابطه واحد باشند. نگاه همه بخش ها، باید نگاه سازنده، یکپارچه و توسعه متوازن و پایدار به مازندران باشد.
رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به این که امروز نگاه محوری؛ به رونق تولید و اشتغال است، ابراز داشت: هیچ واحد تولیدی در مازندران وجود ندارد که برایش وقت اختصاصی مناسب نگذاشته باشیم.
استاندار با تاکید بر این که اشتغال تعهد شده در استان باید اتفاق بیفتد و تصمیمات اتخاذ شده برای کار و تولید با جدیت اجرا و نظارت شود، افزود: باید تلاش کنیم تا مسیر برای توسعه اشتغال استان باز شود. متاسفانه عده‌ای نمی‌خواهند حقیقت اقدامات انجام شده دولت را ببینند.
نماینده عالی دولت در مازندران، با اشاره به این که فرصت های صادرات دریای خزر، فرصت ویژه ای است، گفت: صادرات مرکبات از 6000 تن در سال 95 به 23000 تن در سال 96 رسیده است.
رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان، با اشاره به این که منابع اندک است و باید صرفه جویی با جدیت در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان ساخت: گسترش فعالیت ها و کاهش هزینه ها یک جهاد واقعی است که باید اتفاق بیفتد و هر دستگاهی که در هزینه ها صرفه جویی کند در تخصیص ها به آن توجه ویژه می شود.
وی با اشاره به این که باید خلق منابع کنیم و پروژه های استان را به پیش ببریم، افزود: امسال باید سال رونق پروژه های عمرانی مازندران باشد و دستگاه ها نباید به بهانه کمبود منابع، در این خصوص کم کاری نمایند.
استاندار با تاکید بر این که ساخت و ساز در استان باید رونق یابد، گفت: سند اقتصاد مقاومتی باید پردازش و پروژه های آن فعال و به سند کارآمد تبدیل شود.
اسلامی تغییر اقلیم را موضوعی جدی دانست و یاد آور شد: پایش نزولات آسمانی و منابع آب باید مستمر باشد. اداره کل جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان باید در برنامه ریزی ها به این مساله توجه جدی کنند.
استاندار افزود: باید مشاغل نوین ظهور کند و کارآفرینی، حول مسایل دانشی شکل بگیرد.
در آغاز این جلسه غلامی راد، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گزارشی از جذب اعتبارات 96 و توزیع اعتبارات 97 ارایه نمود و رضوی، مدیر کل هواشناسی، بهادری، مدیر کل راه و شهرسازی و نماینده جهاد دانشگاهی استان، به ترتیب به ارایه گزارش از وضعیت تغییر اقلیم، مصوبات کارگروه زیربنایی و طرح اولین پایلوت الگوی جامع گردشگری مزرعه استان پرداختند.

آخرين اخبار

RSS