صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
عزم استانداران گیلان، گلستان و مازندران برای همکاری های مشترک منطقه ای برای توسعه همه جانبه
كد خبر : ۱۱۳۲۱ /  تاریخ :۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ /  اخبار  /  اقتصادی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : نشست استانداران ساحلی خزر با حضورمصطفی سالاری، مناف هاشمی و محمد اسلامی، استانداران گیلان، گلستان و مازندران برگزار شد. در این نشست که معاونین سیاسی امنیتی، عمرانی و اقتصادی و روسای اتاق بازرگانی سه استان حضور داشتند، استانداران ساحلی خزر به بیان دیدگاه هاة نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند. در این جلسه 4 ساعته؛ معاونین…
عزم استانداران گیلان، گلستان و مازندران برای همکاری های مشترک منطقه ای برای توسعه همه جانبه

پایگاه خبری خزر : نشست استانداران ساحلی خزر با حضورمصطفی سالاری، مناف هاشمی و محمد اسلامی، استانداران گیلان، گلستان و مازندران برگزار شد.

در این نشست که معاونین سیاسی امنیتی، عمرانی و اقتصادی و روسای اتاق بازرگانی سه استان حضور داشتند، استانداران ساحلی خزر به بیان دیدگاه هاة نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

در این جلسه 4 ساعته؛ معاونین استانداری و روسای اتاق بازرگانی به طرح برنامه ها و پیشنهادهای خود پرداخته و در  نهایت مقرر شد؛ جلسات مشترک استانداران ساحلی خزر بصورت فصلی و منظم برگزار شده و در جهت ارایه راهبردهای توسعه همه جانبه منطقه ای تصمیم گیری شود.

- نشست استانداران شمالی به یک مجمع همکاری منطقه ای تحت عنوان شمال یا خزر تبدیل  و  نهاد سازی شود تا نقش ماندگار خود را ایفا نماید.

-این مجمع، نمایندگان محترم ولی فقیه در استان، ائمه محترم جمعه و مجمع نمایندگان سه استان را بصورت نوبه ای و حسب موضوع  در مباحث مشارکت دهد و از ظرفیت آنان برای پیشبرد برنامه ها بهره گیری نماید.

-جلسات این مجمع برای استانداران حداقل سه ماه یکبار برگزار شود.

-3 کارگروه تخصصی تشکیل شود و کارگروه توسط معاونین اقتصادی، سیاسی امنیتی و عمرانی اداره شود و جلسات کارگروه ها و اداره آن به صورت گردشی در سه استان برگزار شود.

-برنامه های پسماند، قطار سریع السیر برقی، اتوبان ساحلی، مباحث حوزه آب، خودکفایی در محصولات استراتژیک و تغییر الگوی کشت، موضوع زراعت چوب و صنایع سلولوزی، برگزاری نمایشگاه های مشترک، صادرات و ایجاد قدرت لجستیک برای توسعه صادرات، ایجاد پایگاه امداد هوایی مشترک برای اطفاء حریق جنگل، مباحث حوزه گردشگری در بخش های مختلف و بوم گردی و مباحث مرتبط با منطقه آزاد و بازارچه مرزی  در دستور کار کارگروه ها قرار  گیرد تا کارگروه ها نسبت به تهیه دفترچه طرح و تعیین نقش ها و مسئولیت ها و نوعِ اقدامی که هریک از استان ها باید انجام بدهند اقدام بکنند تا بتوانیم این طرح ها که دارای منافع مشترک و مرتبط است را بصورت عملیاتی به مرحله اجرا در بیاوریم

-ایجاد تفاهمات در راستای اقدامات مهم با امضاء استانداران شمالی برای رفع برخی مشکلات مشترک چون پسماند و نظایر آن

-همکاری های بین نخبگان، صاحب نظران و بخش دولتی سه استان بمنظور گفتمان سازی و تمدن سازی و ایجاد تفکر یکپارچه و نگاه و رویکرد واحد در راستای مباحث اجتماعی فرهنگی بویژه آسیب های اجتماعی


آخرين اخبار

RSS