صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

پاسخگويي به مردم و پاكدستي، مهم ترين عناصر برخورد مسئولانه است
كد خبر : ۱۱۲۹۰ /  تاریخ :۲۱ آذر ۱۳۹۶ /  اخبار  /  مازندران ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه شوراي اداري رامسر با اشاره به اين كه در يك دوره گذار قرار داريم، بيان داشت: ايفاي نقش حاكميتي و عدم تصدي گري دولت، واگذاري امور به مردم و اعمال نظارت از سوي دولت از ويژگي هاي دوره انتقالي است.استاندار با بيان اين كه در قانون اساسي، قوانين موضوعه، سياست…
پاسخگويي به مردم و پاكدستي، مهم ترين عناصر برخورد مسئولانه است

پایگاه خبری خزر : محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه شوراي اداري رامسر  با اشاره به اين كه در يك دوره گذار قرار داريم، بيان داشت: ايفاي نقش حاكميتي و عدم تصدي گري دولت، واگذاري امور به مردم و اعمال نظارت از سوي دولت از ويژگي هاي دوره انتقالي است.
استاندار با بيان اين كه در قانون اساسي، قوانين موضوعه، سياست كلي نظام و برنامه هاي پنج ساله توسعه، نقش نظارتي دولت تصريح و تاكيد شده است، خاطر نشان ساخت: نكته اساسي، بكارگيري يك الگوي مديريتي حساب شده و داراي معنا و مفهوم همه جانبه برگرفته از عقايد و تفكرات اسلامي است.
اسلامي با بيان اين كه مردم مازندران در روند پيروزي انقلاب، دوران دفاع مقدس و پس از آن نقش ارزنده و تعيين كننده اي ايفا كردند، گفت: حضور پر شور مردم استان در انتخابات نيازمند آن است كه تغييرات، آباداني و توسعه در بخش هاي مختلف و عمل به شعارهاي انتخاباتي محسوس باشد و زمينه تقويت اميد در جامعه را فراهم آورد، چرا كه اعتماد مردم سرمايه بزرگي است و نخستين گام در اين راستا سلامت اداري و مقابله با مظاهر نا سلامتي در ادارات است.
وي با اشاره به اين كه پاسخگويي و راه اندازي كار مردم گام مهمي در جلب اعتماد مردم است، تصريح كرد: پاسخگويي به مردم و پاكدستي، مهم ترين عناصر برخورد مسئولانه است.
مقام عالي دولت در مازندران با بيان اين كه بايد خدمت گزار بي منت به مردم باشيم و كارآمدي نظام را بالا ببريم، افزود: يكپارچگي، هماهنگي و كارآمدي دستگاه هاي اجرايي رمز موفقيت است.
استاندار با تكيد بر اين كه بايد براي امنيت جامعه و سلامت غذايي و محيط زيست اهميت قائل شويم و بنده در مقام استاندار بهيچ وجه اجازه نمي دهم در اجراي پروژه هاي فاضلاب شهري و روستايي تعللي صورت گيرد و همه ما باید در برابر سلامت جامعه حساس باشیم، ابراز داشت: وجود فاضلاب و شیرابه های زباله محیط زیست استان را به مخاطره انداخته است و برای رفع مشکل فاضلاب و زدودن زباله از چهره مازندران همه بايد يكپارچه و يكصدا عمل كنيم.
اسلامي با اشاره به اين كه سلامت جامعه و امنيت غذايي از همه چيز مهم تر است و نبايد در برابر اين مساله حياتي واگرايي داشته باشيم و احساس مسئوليت نكنيم و با برخوردهاي مقابله اي در اين خصوص سكوت كنيم، گفت: متاسفانه زباله و فاضلاب و شيرابه ها، ثروت هاي استان را در بخش مختلف تهديد كرده است و ما بايد براي حل اين مسايل مهم يكپارچه فكر كنيم و وقت بگذاريم و همصدا باشيم و در مهلت مقرر پروژ ها را به ثمر برسانيم.
استاندار با بيان اين كه كارآمدي نظام از اتحاد و يكپارچگي و برنامه محوري عبور مي كند، ياد آور شد: مازندران متعلق به خودش نيست بلكه قطعه اي است متعلق به ايران و جهان است كه تمام مردم بايد از آن استفاده كنند لذا بايد گردشگري استان را توسعه دهيم و برای توسعه گردشگری منطقه باید نظام گردشگری مدیریت شده در سطح مازندران اجرایی شود.
وي با اشاره به اين كه بايد گردشگران را با تور گرداني و از طريق حمل و نقل تركيبي به مازندران بياوريم، اظهار داشت: براي گسترش ظرفيت هاي گردشگري نيازمند توسعه زيرساخت هاي اين بخش هستيم.
اسلامي با بيان اين كه در بخش بوم گردی، صنایع دستی و اشتغال روستايي تسهيلات خوبي وجود دارد كه بايد استان به جذب كامل آن اهتمام نمايد، ابراز نمود: بايد با ظرفيت سازي حلقه هاي مفقوده و ايجاد شركت هاي خدمات تورگرداني گردشگري و راه اندازي سيستم  حمل و نقل توريستي از ظرفيت اشتغال يان بخش به نحو بايسته بهره برد و مسايل اين بخش با جديت در حال پيگيري است.
استاندار با اشاره به اين كه براي توقف گردشگر در مناطق گردشگري بايد جاذبه ايجاد كنيم و از اجراي طرح هايي كه موجبات رفت و آمد صرف گردشگر را تقويت مي كند پرهيز نماييم، خاطر نشان ساخت: بايد ظرفيت هاي لازم براي اقامت گردشگر و برخورداري مسافران از مناطق گردشگري فراهم نمود.
نماينده عالي دولت در استان، با تاكيد بر اين كه بايد ظرفيت هاي مختلفي چون سالن هاي برگزاري همايش ها و كنفرانس هاي بين المللي، توريست درماني، ايجاد هتلينگ و مجموعه ايده هايي كه موجب تقويت زمينه هاي اشتغال مي شود را در مناطق مختلف گردشگري استان فراهم كنيم، تصريح كرد: بايد زمينه سرمايه گذاري مردم را براي بالفعل كردن ظرفيت ها فراهم كرد.
اسلامي با بيان اين كه اختيارات استاندار را به منظور تسهيل گري توسعه استان در بخش هاي مختلف به فرمانداران تفويض مي كنيم، ياد آور شد: از دانشگاه ها خواستيم تا دانشجويان فارغ التحصيل سال 90 تا كنون را شناسايي كنند تا نسبت به موضوع اشتغال دانش آموختگان بيكار استان اقدام لازم را صورت دهيم.
استاندار مازندران با بيان اين كه بالاترين نرخ نفوذ اينترنت در كشور را داريم، گفت: بايد كمك كنيم تا دانش آموختگان آي تي با برخورداري هاي لازم و توانمند سازي و مهارت افزايي، از اين ظرفيت براي اشتغال خود اقدام كنند و در اين راستا تفاهم نامه يي را با رييس دانشگاه جامع علمي كاربردي كشور امضا كرده ايم.
گفتني است استاندار مازندران پيش از حضور در شوراي اداري شهرستان رامسر از روند توسعه فرودگاه رامسر بازديد كرد و پس از آن در جلسه شوراي اداري شهرستان تنكابن شركت نمود.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS