صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

راي مردم در انتخابات، نشان از امید به توسعه و بالندگی کشور در آینده داشت
كد خبر : ۱۱۲۰۵ /  تاریخ :۰۶ خرداد ۱۳۹۶ /  اخبار  /  مازندران ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه شورای اداری استان، با تبریک ماه رمضان، ماه خدا، یاد آور شد: رمضان، ماه پرستش خدواند سبحان، ماه فضیلت ها و ماه نزول کتب آسمانی است. رییس ستاد انتخابات استان با اشاره به حضور شکوهمندانه، آگاهانه و خردمندانه مردم در پای صندوق های رای در…
راي مردم در انتخابات، نشان از امید به توسعه و بالندگی کشور در آینده داشت
پایگاه خبری خزر : علیرضا یونسی رستمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه شورای اداری استان، با تبریک ماه رمضان، ماه خدا، یاد آور شد: رمضان، ماه پرستش خدواند سبحان، ماه فضیلت ها و ماه نزول کتب آسمانی است.

رییس ستاد انتخابات استان با اشاره به حضور شکوهمندانه، آگاهانه و خردمندانه مردم در پای صندوق های رای در 29 اردیبهشت ماه، خاطر نشان ساخت: راي مردم در این انتخابات که شکوه دموکراسی و جمهوریت نظام مقدس اسلامی را به رخ جهانیان کشید، نشان از رضایت وضع موجود و امید به توسعه و بالندگی کشور در آینده داشت.

یونسی با بیان این که انتخابات برگزار شد و طرح هرگونه بحثی در خصوص آرا حلال، سالم و مومنانه معنايي ندارد، افزود: امروز، فصل اتحاد، وحدت و هم افزایی در جهت توسعه و شکوفایی استان است.

وی مجموع واجدین شرایط رای دادن در استان در انتخابات 29 اردیهشت ماه را 2 میلیون و 319 هزار و 882 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد 2 میلیون و 110 هزار و 388 نفر در انتخابات شرکت کردند.

رییس ستاد انتخابات استان، با اشاره به این که 91 درصد واجدین شرایط رای دادن در مازندران در انتخابات شرکت نمودند، تصریح کرد: مازندران پس از استان یزد، بالاترین میزان مشارکت را در دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کسب نمود.

معاون استاندار، اعلام كرد: در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، 1 میلیون و 266 هزار و 456 نفر به حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی و 732 هزار و 610 نفر به حجت الاسلام والمسلمين رییسی رای دادند.

یونسی با اعلام این که 18 هزار و 187 نفر در مازندران، داوطلب شرکت در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شدند که این رقم نسبت به دوره چهارم بمیزان 2 درصد افزایش داشت، عنوان نمود: از این تعداد 1276 نفر از شرکت در انتخابات انصراف دادند و صلاحیت 340 نفر احراز نشد.

رییس ستاد انتخابات استان، با اشاره به این که 316 نفر بعنوان اعضای اصلی شوراهای اسلامی شهرها و 7697 نفر هم برای عضویت در شوراهای اسلامی روستاهای استان انتخاب شدند، ابراز نمود: در انتخابات 29 اردیبهشت ما، 7931 صندوق، به اخذ آرا مردم مازندران اختصاص داشت، 640 صندوق نیز به صورت تمام الکترونیک در 8 شهر استان آرا مردم مازندران را در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر اخذ كردند  و 49 هزار و 229 نفر نيز در مازندران رای اولی بودند.

معاون استاندار با اشاره به اين كه 251 نفر از بانوان در انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا صاحب كرسي شدند، گفت: 19 نفر از اين تعداد در شهرها و 232 نفر نيز در روستاها به شوراها راه يافتند.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS