صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل

 

كارگران در تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي نقش محوري دارند
كد خبر : ۱۱۰۹۸ /  تاریخ :۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ /  اخبار  /  مازندران ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست صميمي با تشكل هاي كارگري استان، ضمن تبريك روز جهاني كارگر با اشاره به اين كه كارگران افرادي مومن و انقلابي و زحمت كش هستند كه در عرصه هاي مختلف انقلاب حضوري موثر داشته اند و بخش عمده فرآيند توليد بر دوش اين عزيزان است، بيان داشت: تشكل هاي…
كارگران در تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي نقش محوري دارند
پایگاه خبری خزر : ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست صميمي با تشكل هاي كارگري استان، ضمن تبريك روز جهاني كارگر با اشاره به اين كه كارگران افرادي مومن و انقلابي و زحمت كش هستند كه در عرصه هاي مختلف انقلاب حضوري موثر داشته اند و بخش عمده فرآيند توليد بر دوش اين عزيزان است، بيان داشت: تشكل هاي كارگري چشم بيناي تشكيلات هستند و نقش نظارتي مهمي در فرآيند توليد و روابط كارگر و كارفرما دارند و در دولت تدبير و اميد، از لحاظ كمي و كيفي به تشكل ها توجه شده است.

استاندار با اشاره به اين كه كارگران در تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي نقش محوري دارند و بايد به مطالبات كارگران توجه كرد، گفت: تلاش براي بهبود وضعيت اقتصادي، رفع مشكلات معيشتي مردم و توسعه استان همواره مبناي فعاليت ها در استان در دولت يازدهم بوده است و براي اين جانب حضور در جمع كارگران عزيز و حل مشكلات آنان موجب افتخار است.

وي، با بيان اين كه روند بسياري از فعاليت ها و اقدامات در دولت تدبير و اميد رو به رشد و توسعه بوده است، افزود: دستاوردهاي دولت در فضاي اقتصادي كشور را بايد با توجه به شرايط و اقتضائات و در قياس با گذشته ارزيابي نمود.

ربيع فلاح با اشاره به اين كه در آغاز فعاليت دولت يازدهم در استان، 28 درصد از واحدهاي توليدي مازندران تعطيل بوده است، ياد آور شد: طي سال هاي 94 و 95، 800 مصوبه در ستاد رفع موانع توليد استان با حضور واحدهاي توليدي ، بانك ها و دستگاه هاي مسئول به تصويب رسيده كه منجر به رفع مشكلات واحدهاي توليدي گرديده است.

مقام عالي دولت در مازندران، با بيان اين كه قطعه سازان مازندراني از گذشته، مطالبات زيادي از شركت هاي كشور داشتند، خاطر نشان ساخت: اكنون با تلاش ها و پيگيري هاي صورت گرفت، كليه مطالبات اين واحدها وصول گرديده و برخي از اين واحدهاي توليدي اقدام به توسعه مجموعه خود نموده اند.

استاندار با اعلام اين كه 800 واحد جديد توليدي در دولت تدبير و اميد در مازندران پروانه بهره برداري دريافت كرده اند، تصريح نمود: در بسته رونق توليد، مازندران در شمار 3 استان كشور قرار دارد كه موفق به جذب بيش از 100 درصد از تسهيلات شده و اين دستاورد در سايه تعامل و هم افزايي بخش هاي مختلف محقق شده است.

وي با بيان اين كه 1093 واحد صنعتي و كشاورزي استان جمعا بالغ بر 470 ميليارد تومان از تسهيلات بسته رونق توليد بهره مند شدند، افزود: بالغ بر 405 ميليارد تومان تسهيلات در سال 94 به

واحدهاي توليدي استان داده شد.

استاندار با اشاره به اين كه در سال 94 بالغ بر 15 هزار شغل خانگي در استان ايجاد شد و دستگاه هاي مسئول در سال 95 صد در صد اعتبارات اين بخش را جذب نمودند، اظهار داشت: در سال 96 تقويت اشتغال و حمايت از توليد بايد به شكل موثرتري تداوم يابد.

ربيع فلاح، گفت: براي حل مشكلات توليد و اشتغال همه بايد به ميدان بيايند و تاكيدات مقام معظم رهبري بايد بدور از مسايل سياسي در عمل تحقق يابد.

نماينده عالي دولت در مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برگزاري دو انتخابات مهم دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا در 29 ارديبهشت ماه، ياد آور شد: میزان مشارکت مردم مازندران در انتخابات سال 94 بيش از 73 درصد بوده است و مازندارن در بين استانهايي كه بيش از 2 ميليون واجد شرايط راي دادن بودند رتبه اول كشور را كسب نمود كه بايد اين پيشتازي در انتخابات پيش رو حفظ شود.

در آغاز اين نشست اصغري، مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي، دريابيگي، دبير اجرايي خانه كارگر استان و برخي از اعضا تشكل هاي كارگري حاضر در جلسه به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS