صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
رنگ و بوی سیاست در انتخابات دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان ساری/ اهداف برخی از کاندیداها از نزدیکی به سیاسیون چیست !؟
كد خبر : ۱۱۰۴۷ /  تاریخ :۲۷ بهمن ۱۳۹۵ /  مقالات  /  مقالات ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر :انتخابات دفاتر نمایندگی شهرهای استان مازندران روز پنج شنبه 28 بهمن ماه در سراسر استان مازندرن برگزار خواهد شد بجز شهرستان ساری که روز جمعه برگزار خواهد شد . دفتر نمایندگی ساری با حدود 6 هزار عضو بزرگترین هرم جمعیتی مهندسان و حدود 20 درصد از جمعیت کل مهندسین ساختمان استان را فرا میگیرد. در این دوره…
رنگ و بوی سیاست در انتخابات دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان ساری/ اهداف برخی از کاندیداها از نزدیکی به سیاسیون چیست !؟

پایگاه خبری خزر :انتخابات دفاتر نمایندگی شهرهای استان مازندران روز پنج شنبه 28 بهمن ماه در سراسر استان مازندرن برگزار خواهد شد بجز شهرستان ساری که روز جمعه برگزار خواهد شد . دفتر نمایندگی ساری با حدود 6 هزار عضو بزرگترین هرم جمعیتی مهندسان و حدود 20 درصد از جمعیت کل مهندسین ساختمان استان را فرا میگیرد.

در این دوره از انتخابات در ساری 20 نفر برای کسب 5 صندلی هیات رییسه پا به میدان انتخابات گزارده و به رقابت می پردازندو با توجه به دستورالعمل شورای مرکزی تنها اعضای دارای پروانه می توانند در این انتخابات شرکت نمایند که با توجه به آگاه بودن اعضای دارای پروانه از مسایل ریز و درشت سازمان تا حدودی میتوان گفت شاهد برگزاری انتخاباتی متفاوت با گذشته خواهیم بود که تبلیغات غیر واقع یا روابط دوستانه کمتر در رای اعضا تاثیر گزار خواهد بود .

اما در این میان برخی از کاندیداها با تشکیل ستادهای انتخاباتی و برخی هزینه های غیر معمول ، به نوعی فضای انتخابات را منحرف نموده و با دعوت از سیاسیون اعم از نمایندگان ، اعضای شورا  و.. ، سعی در کسب کرسی هیات رییسه دفتر نمایندگی ساری دارند هرچند بعضا سابقه حضور چند دوره ای نیز از عطش آنها برای خدمت نمی کاهد که همین مساله تبدیل به پاشنه آشیلی برای انتخابات گشته و یک انتخابات صنفی را بسمتی منحرف نموده که شاید تا کنون سابقه آن دیده نشده است و قطعا منافع عموم مهندسین در این موارد مطرح نیست !

معمولا در چنین انتخاباتی ، اعضا با تکیه بر سوابق تحصیلی ، تجربیات کاری ، خوش نامی و.... ، رای خود را به صندوق می انداختند ، هرچند میزان مشارکت با توجه به نارضایتی از سوابق ؛ هر ساله کمتر می شود و همین قهر اعضا با انتخابات و حضودر زیر 30 درصدی در انتخابات ، موجب حضور تکراری برخی در ادوار مختلف دفتر نمایندگی ساری شده است و جایگاهی خاص برای برخی افراد ساخته که البته در دوره کنونی با توجه به نقش رسانه های مجازی و آگاهی بیشتر مهندسین بنظر می رسد این اتفاق نیفتند و شاهد سنت شکنی خواهیم بود و احتمال حضور افراد تکراری بسیار کم می باشد .

اما نکته جالب و سوال برانگیز همان حضور سیاسیون می باشد ، مثلا حضور نماینده مجلس در ستاد انتخاباتی یک کاندیدا چه پیغام خاصی دارد ، جز اینکه باید منتظر باشیم پس از این حضورها در آینده نه چندان دور شاهد اعمال نفوذ همین نماینده در میان مهندسین با کمک کاندیدای امروز در انتخابات سیاسی باشیم ؟!؟ و یا دفتر نمایندگی نظام مهندسی تبدیل به سکوی پرتاب به مدیریتهای احتمالی شهری یا استانی گردد !؟

در این میان البته از کنار کاندیداهای شورای شهر یا اعضای فعلی شورا نیز نباید گذشت ، کسانی که امروز قول همکاری و تبلیغات به کاندیداهای دفتر نمایندگینظام مهندسی داده تا خردادماه آینده از نفوذ این افراد در مهندسین استفاده نموده و به نوعی بده بستان رای می کنند که در شان جامعه مهندسی ، که می بایست در همه مسایل تاثیر گزار ، الگو و پیشرو باشد نیست .

النهایه این نشست و برخواستها و رفت آمدها ؛ چند سوال در پی خود دارد :

-         با حضور تعجب برانگیز مسوولان سیاسی و شهری در دفتر و ستاد انتخاباتی یک کاندیدا که با هزینه های گزاف تدارک دیده شده  ؛ این سوال پیش می آید : در دفتر نمایندگی ساری و اتاق هیات رییسه چه خبر است؟؟

-        چرا و با چه هدفی برخی ها از انتخابات دفتر نمایندگی ساری و اتصال آن به انتخابات شورا ؛ فضای مهندسی یک جامعه فرهیخته را قربانی انتخابات پیش روی شورای شهر میکنند ؟

-        آیا ممکن است در فردایی نه چندان دور شاهد اتصال همین کاندیدا یا سایر کاندیداهای انتخابات دفتر نمایندگی نظام مهندسی با کاندیدای فعلی انتخابات شورای شهر که ممکن است با رای مردم وارد شورا شوند در قالب شرکتهای مشترک مهندسی باشیم ؟

-        کاندیداهای شورای شهر چرا برخی کاندیداهای دفتر نمایندگی را وارد بازی سیاسی کرده اند ؟؟ آیا به این می اندیشیند مهندسین به اعتبار افراد منتخب خود در دفتر نمایندگی ساری ، با آرایی چشم بسته آینده شهرخود را به سخره خواهند گرفت !!!؟

-        آیا منافع مالی یا سیاسی خاصی در هیات رییسه دفتر نمایندگی وجود دارد !!!؟

نظر شما در این موارد چیست !؟

 


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS