صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
توانمندي هاي مازندران زمينه ساز همکاري هاي اقتصادي با روسيه است
كد خبر : ۱۰۴۷۷ /  تاریخ :۰۸ خرداد ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اخبار اتاق بازرگانی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : رئيس اتاق بازرگاني مازندران گفت: ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي اقتصادي مازندران مي‌تواند زمينه‌هاي همکاري اقتصادي و تجاري با روسيه را فراهم کند. به گزارش روابط عمومي مازندران، عبداله مهاجر دارابي با حضور در همايش بزرگ تجاري ايران و روسيه در هتل راديسون رويال مسکو افزود: اتاق و فعالين اقتصادي مازندران براي توسعه مناسبات تجاري با روسيه آمادگي…
توانمندي هاي مازندران زمينه ساز همکاري هاي اقتصادي با روسيه است

پایگاه خبری خزر : رئيس اتاق بازرگاني مازندران گفت: ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي اقتصادي مازندران مي‌تواند زمينه‌هاي همکاري اقتصادي و تجاري با روسيه را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومي مازندران، عبداله مهاجر دارابي با حضور در همايش بزرگ تجاري ايران و روسيه در هتل راديسون رويال مسکو افزود: اتاق و فعالين اقتصادي مازندران براي توسعه مناسبات تجاري با روسيه آمادگي کامل دارد.

وي با اشاره به مزيت‌هاي صنعتي استان مازندران گفت: مازندران با داشتن هزار و 840 واحد در 37 شهرک صنعتي، رتبه نهم را ازنظر تعداد واحد توليدي در کشور دارا است و ازلحاظ توزيع شهرستاني، اشتغال صنعتي استان، رتبه يازدهم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته مهاجر، بيشترين سرمايه‌گذاري صورت پذيرفته در صنايع غذايي، فلزات اساسي و ماشين‌آلات است و کمترين سرمايه‌گذاري استان در صنايع برق، الکترونيک و نساجي صورت پذيرفته است.

رئيس اتاق بازرگاني مازندران گفت: 33 درصد از سرمايه‌گذاري واحدهاي توليدي استان در شهرک‌ها و نواحي صنعتي اجراشده است و 63 درصد از سرمايه‌گذاري‌ها و بيش از نيمي از اشتغال واحدهاي توليدي را واحدهايي با اشتغال 50 نفر به بالا تشکيل مي‌دهند.

مهاجر ادامه داد: با توجه به قريب سه هزار و 500 واحد صنعتي کوچک و متوسط در اين استان، حدود 55 درصد واحدهاي صنعتي استان فعال و يا نيمه فعال و حدود 45 درصد از واحدها در تعطيلي مطلق هستند و از کل واحدهاي صنعتي استان حدود 35 درصد داراي معوقات بانکي و مشکلات حاد هستند.

رئيس اتاق بازرگاني مازندران تصريح کرد: ضمناً صنايع بزرگ فعال در استان بيش از چند واحد نبوده که نشانه بارز عقب‌ماندگي توسعه صنعتي مازندران هستند لذا تقاضاي جدي اين است که چند صنايع مادر به اين استان اختصاص يابد تا بخشي از مشکلات اشتغال استان حل شود.

رييس اتاق بازرگاني مازندران همچنين در به ديدار با مهدي سنايي سفير جمهوري اسلامي ايران در مسکو ديدار کرد.

سفير جمهوري اسلامي ايران در مسکو در اين ديدار با توجه به ظرفيت‌ها طبيعي و امکانات اقتصادي زيربنايي مازندران براي توسعه روابط عنوان کرد که سفارت جمهوري اسلامي ايران در مسکو از تمام تلاش خود براي توسعه روابط استفاده خواهد کرد.

گفتني است فردين غلام پور عضو هيأت رئيسه، محمد چلنگري مشاور هيأت رئيسه، احمد اصغري و موسي آقايي از اعضاي هيأت نمايندگان اتاق وي  را در اين سفر همراهي نمودند.


اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS