صفحه اصلی | اخبار فرهنگی | اخبار اجتماعی | كاريكاتور | مازندران | گفتگو | اخبار ورزشی | اقتصادي | تماس ها | آرشيو | RSS | نسخه موبایل
ابراز نگرانی آقای وزیر از وضعیت سینماها در مازندران
فعاليتهاي هنري در مازندران به خوبي اجرا مي شود
كد خبر : ۱۰۴۶۶ /  تاریخ :۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ /  اخبار  /  اخبار فرهنگی ايميل چاپ
پایگاه خبری خزر : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفتمان سازی برای اقتصاد مقاومتی را از برنامه های مهم وزارت ارشاد و شورای فرهنگ عمومی اعلام کرد.علی جنتی در مراسم افتتاح موزه گالري ایزدشهر نور با بیان اینکه تلاش دولت تدبیر و امید، گسترش فرهنگ اسلامی، گسترش هنر در رشته های مختلف و نشر فضائل اخلاقی است گفت: دولت تدبير…
فعاليتهاي هنري در مازندران به خوبي اجرا مي شود
پایگاه خبری خزر : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفتمان سازی برای اقتصاد مقاومتی را از برنامه های مهم وزارت ارشاد و شورای فرهنگ عمومی اعلام کرد.
علی جنتی در مراسم افتتاح موزه گالري ایزدشهر نور با بیان اینکه تلاش دولت تدبیر و امید، گسترش فرهنگ اسلامی، گسترش هنر در رشته های مختلف و نشر فضائل اخلاقی است گفت: دولت تدبير و اميد با همه امکانات در این راستا گام برداشته شده است.
وی یادآور شد: در زمینه توسعه فرهنگ قرآنی و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت، تلاش های زیادی برای فهم و درک قرآن و توسعه این فرهنگ انجام شده است.
جنتی به فعالیت ۲۱ هزار کانون در مساجد کشور اشاره و اضافه کرد: این کانون ها وظیفه مهمی در توسعه فرهنگ دینی با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند کتاب و سایر هنرها دارد.
وی افزود: همچنین شورای فرهنگ عمومی که درمرکز کشور و استان ها با مدیریت ائمه جمعه و شخصیت های فرهنگی فعالیت دارد یکی از نهادهایی است که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای انقلاب فرهنگی گام های خوبی بر می دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آسیب های فراروی از جمله طلاق و غیره اشاره کرد و گفت: در سال گذشته راه حل هایی برای بررسی معضل طلاق و تحکیم خانواده مطرح شده است و امسال نیز گفتمان سازی برای اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.
وی فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی، مقابله با اسراف را  از جمله برنامه ها براي تحقق اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: در یکسال گذشته بیش از ۸۰ هزار عنوان کتاب چاپ شده است و بخش عمده ای از این کتاب ها، چاپ اول است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تحول در حوزه سینما اشاره و اضافه کرد: در دو سال گذشته بیان می شد که سینمای ایران ورشکسته است ولی امسال بویژه در ایام نوروز شاهد رونق سینماهای ایران بودیم.
جنتی گفت: در ایام نوروز بیشتر سینماهای تهران شبانه روزی فعال بوده است و در حال حاضر در جشنواره کن نیز شاهد حضور و رقابت فیلمسازان ایرانی هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در گذشته در ایجاد فضاهای سینمایی نیز اقبال وجود نداشت و بسیاری از سینماها درخواست تغییر کاربری داشته اند اما امروز، سینماداری دارای صرفه اقتصادی است.
وی یادآور شد: در حوزه هنرهای نمایشی بوی‍ژه تئاتر کارهای خوبی صورت گرفته است و امسال نیز تلاش خواهیم کرد که به تئاتر کشور کمک شود.
جنتی به حوزه هنرهای تجسمی اشاره و اضافه کرد: روند رشد در حوزه هنرهای تجسمی ملموس تر است و کمک خواهم کرد که فعالیت های هنری از صرفه اقتصادی برخوردار باشد.
وی بهره گیری از هنرهای متنوع را نیاز کنونی جامعه بیان کرد و گفت: متاسفانه درصد قابل توجهی از مردم جامعه دچار افسردگی هستند و یکی از راهکارها، برگزاری کنسرت ها و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری است.
جنتي از استاندار پرتلاش و معزز مازندران به پاس حمايت از اصحاب فرهنگ و هنر تقدير كرد و گفت : فعاليتهاي هنري در مازندران به خوبي اجرا مي شود و در مازندران فعاليتهاي فرهنگي و هنري از حمايت ائمه محترم جمعه و مسئولان دستگاههاي اجرايي برخوردار است .
وي تاكيد كرد : مازندران داراي سرمايه هاي عظيم انساني ، اجتماعي و فرهنگي و هنري است و راه اندازي مراكز فرهنگي و هنري و موزه ها موجب توسعه گردشگري و جذب گردشگر مي شود.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پايان از وضعيت سينماها در مازندران ابراز نگراني كرد و گفت : انتظار داريم در حوزه سينما حركت جدي در مازندران بوجود آيد چرا كه كمبود جدي سينما در مازندران مشاهده مي شود .

اضافه کردن نظر


آخرين اخبار

RSS